Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Ar namo vienos laiptinės išorinių durų pakeitimui reikalingas viso namo savininkų daugumos (daugiau nei 50 proc.) sutikimas, ar užtenka vienos laiptinės savininkų daugumos sutikimo?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, norėčiau paklausti, ar namo 1-os laiptinės išorinių durų pakeitimui reikalingas viso namo gyventojų sutikimas (50 proc.), ar užtenka 1-os laiptinės gyventojų 50 proc. sutikimo? Ar teisingai daro namo administratorius po 20 m. namo eksploatacijos, keičiant išorės laiptinės duris (nepaskelbus darbų konkurso), reikalauti apmokėti tik tos laiptinės gyventojams (ne viso namo), nors kiekvieną mėnesį mokame namo atnaujinimo kaupiamąsias lėšas. Administratorius motyvuoja tuo, kad durimis naudosis tik 1-os laiptinės gyventojai. Iš anksto dėkoju už skubų atsakymą. Pagarbiai, Irena
Klausimą uždavė: Irena, 2021-10-12
Paskutinė redakcija: 2021-10-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrojo naudojimo objektų priežiūros pagal privalomuosius reikalavimus darbai vykdomi iš sukauptų lėšų, bendrojo naudojimo objektų pagerinimo dabams (kaip ir jūsų atveju) reikia daugumos savininkų pritarimo - arba viso namo savininkų daugumos, arba dalies savininkų daugumos.

LR Civilinio kodekso 4.85 str. 3 dalis numato: "Sprendimai dėl atskirų bendrojo naudojimo objektų, kurie pagal butų ir kitų patalpų savininkų bendrijos, jungtinės veiklos sutarties dalyvių arba bendrojo naudojimo objektų administratoriaus sudarytą bendrojo naudojimo objektų aprašą naudojami tenkinti ne viso gyvenamojo namo, o tik atskiroje jo dalyje esančių butų ir kitų patalpų savininkų poreikius, nepažeidžiant name esančių butų ir kitų patalpų savininkų teisių ir butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo ar balsuojant raštu priimtų sprendimų, valdymo ir naudojimo gali būti priimami tos dalies butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip, ir yra privalomi tos dalies butų ir kitų patalpų savininkams. Šių dalies butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimas šaukiamas vadovaujantis šio straipsnio 4 ir 5 dalyse nurodyta tvarka."

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas