Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Ar privalo 1 ir 2 aukštų butų (patalpų) savininkai mokėti kaupiamuosius įnašus lifto atnaujinimui, nors liftu ir nesinaudoja?

Neredaguotas klausimas:
Ar privalo1-2aukšto bendrijos nariai mokėti kaup.lėšas lifto atnaujinimui,nors liftu nesinaudoja ?
Klausimą uždavė: Alfreda, 2021-09-18
Paskutinė redakcija: 2021-09-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Visi daugiabučio namo butų (patalpų) savininkai privalo mokėti jiems priskaitytus kaupiamuosius įnašus pastato atnaujinimui pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Liftas priskirtinas prie bendrojo naudojimo objektų, priklausančių visiems savininkams bendrosios dalinės nuosavybės teise (kaip ir bendrosios pastato konstrukcijos ar kitos inžinerinės sistemos), todėl lifto išsaugojimo, pagerinimo ir atnaujinimo išlaidos dalijamos proporcingai visiems namo savininkams.

Pirmo ir antro aukšto savininkai galėtų nemokėti mokesčių, susijusių su naudojimosi liftu, pavyzdžiui, už liftui naudojamą elektrą, už lifto valymą, bet kaupti lėšas privalomajai lifto priežiūrai turi. Ant daugiabučio stogo juk žmonės irgi nelipa (tiesiogiai tarsi nesinaudoja), bet stogo privalomojo remonto išlaidas apmoka visi savininkai...

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas