Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar privalo bendrija sumoketi pirmininkui už laikotarpį, kurį jis dirbo po pirmininko kadencijos pasibaigimo? Susirinkimas nebuvo sušauktas jo pasibaigimo datąir nepasiūlyta kitų kandidatų.

Neredaguotas klausimas:
Ar privalo bendrija sumoketi pirmininkui,uz laikotarpi,kuri jis dirbo po pirmininko kadencijos pasibaigimo? Susirinkimas nebuvo susauktas jo pasibaigimo datai ,ir nepasiulyta kitu kandidatų.
Klausimą uždavė: Viktorija, 2023-02-05
Paskutinė redakcija: 2023-02-06
Reitingas:
(balsavo 0)

Su bendrijos pirmininku turėtų būti pasirašyta terminuota (trejiems metams nuo išrinkimo arba kaip nustatė susirinkimas) darbo sutartis, kuri turėtų pasibaigti terminui pasibaigus. Jeigu buvo pasirašyta neterminuota darbo sutartis ir ji nėra nutraukta, ir asmuo vykdo pareigas, pagrindo mokėti atlygį yra. Galima ginčytis teisme, bet gal geriau tokiu atveju raštu pareikalauti bendrijos prmininko sušaukti susirinkimą, kuriame būtų išrinktas naujas bendrijos pirmininkas (arba tas pats asmuo kitai kadencijai) pasirašant su juo terminuotą darbo sutartį. Jeigu pirmininkas reikalavimo nevykdo, galite jo veiką apskųsti savo savivaldybei arba gali susirinkimą pirmininko rinkimui sušaukti kiti asmenys - žr. Bendrijų įstatymo  str.  dalį:
 
1. Visuotinius susirinkimus šaukia bendrijos pirmininkas arba bendrijos valdyba bendrijos įstatuose nustatyta tvarka. Visuotinis susirinkimas turi būti sušauktas ir tais atvejais, kai to reikalauja revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename pastate arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių bent viename pastate, jeigu visuotinis susirinkimas šaukiamas pasibaigus valdymo organų kadencijai). Jeigu bendrijos valdymo organas per mėnesį nuo reikalavimo sušaukti visuotinį susirinkimą pateikimo dienos susirinkimo nesušaukia, jį gali sušaukti revizijos komisija (revizorius) arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename pastate arba daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių bent viename pastate, jeigu visuotinis susirinkimas šaukiamas pasibaigus valdymo organų kadencijai). 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas