Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar teisinga, kad daugiabučio namo stogo remonto darbai atliekami ne iš kaupiamųjų lėšų, o iš komunalinių eksploatacinių priskaitymų?

Neredaguotas klausimas:
Ar teisinga, kad daugiabučio namo stogo remonto darbai atliekami ne iš kaupiamųjų lėšų, o iš komunalinių eksploatacinių priskaitymų?
Klausimą uždavė: Albertas, 2022-09-25
Paskutinė redakcija: 2022-09-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Nelabai aiškus terminas "eksploataciniai priskaitymai", norėtųsi detalesnio paaiškinimo, kam, kokiu tikslu tos lėšos pas jus renkamos. Pavyzdžiui, suprasčiau, kad lifto eksploatacinės (naudojimosi) išlaidos galėtų būti lifto apšvietimas, lifto valymas. Tačiau taip, pastato atnaujinimui pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus reikėtų naudoti kaupiamąsias lėšas, tam jos ir kaupiamos. Be to, kaupiamosios lėšos turi būti laikomos atskiroje (depozitinėje) sąskaitoje.

Patarimas - tvirtinant biudžetą renkamų įnašų pavadinimus detalizuoti, paaiškinti, kam, kokiu tikslu tos lėšos bus naudojamos, nes būna nesusipratimų ir dėl skirtingai suprantamų terminų, ypač tarptautinių (geriau vadinti lietuviškais žodžiais, būna aiškiau).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas