Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KITI KLAUSIMAI APIE BENDRIJOS VEIKLĄ

Ar užsienyje gyvenantys buto, esančio daugiabutyje, savininkai gali dalyvauti steigiamąjame bendrijos susitinkime per nuotolį? Jei taip, kokias salygas reikia įvykdyti?

Neredaguotas klausimas:
Ar užsienyje gyvenantys buto, esančio daugiabutyje, savininkai gali dalyvauti steigiamąjame bendrijos susitinkime per nuotolį? Jei taip, kokias salygas reikia įvykdyti?
Klausimą uždavė: Adelė, 2022-03-01
Paskutinė redakcija: 2022-03-02
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos steigiamajame susirinkime dalyvaujantys butų (kitų patalpų) savininkai dalyvių sąraše turi savo parašu patvirtinti savo dalyvavimą, tame sąraše taip pat įrašomas savininko pateikto jo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento pavadinimas, numeris, išdavimo data. Šis sąrašas pateikiams notarui kartu su kitais bendrijos steigimo dokumentais.

Patarimas užsienyje esantiems savininkams - pasiteirauti, galbūt Lietuvos ambasadoje galėtumėte patvirtinti savo įgaliojimą kitam asmeniui dalyvauti ir balsuoti vietoje jūsų... Lietuvos notarų patvirtinti įgaliojimai tikrai tinka, tik atkreipiame dėmesį į įgaliojimų tekstą - turi būti aiškiai nurodyta, kad asmuo įgaliojamas dalyvauti ir balsuoti bendrijos steigiamajame susirinkime.

P.S. Savininkų juridinių asmenų įgaliojimų dėl atstovavimo steigiant bendriją notariškai tvirtinti nereikia, tik fizinių asmenų. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas