Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / VALDYBA / Koks asmuo gali būti renkamas valdybos nariu

Ar valdybos posėdžiai yra teisėti, paaiškėjus, kad iš 5 valdybos narių du buvo ne bendrijos nariai. Naujuose įstatuose valdybos skaičius 5.Nauji įstatai priimti 2015 m., posėdis įvykęs 2012.10. 08. Pagal kuriuos įstatus - senus ar naujus aiškintis situaciją.

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, ar valdybos posėdžiai yra teisėti, paaiškėjus, kad iš 5 valdybos narių du buvo ne bendrijos nariai.Naujuose įstatuose valdybos skaičius 5.Nauji įstatai priimti 2015m.,Posėdis įvykęs 2012.10. 08.Pagal kuriuos įstatus senus ar naujus aiškintis situaciją.Ačiū.
Klausimą uždavė: Milda, 2022-10-13
Paskutinė redakcija: 2022-10-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Siūlome remtis Bendrijų įstatymu, kuriame nurodyta, kad "bendrijos valdybos nariu gali būti renkamas tik fizinis asmuo, turintis butą ar kitas patalpas tame (tuose) pastate (pastatuose), kurio (kurių) bendrojo naudojimo objektams valdyti yra įsteigta bendrija, ir atitinkantis bendrijos įstatuose nustatytus reikalavimus".

Savininkas ir bendrijos narys - nebūtinai tas pats. Jeigu jūsų valdybos nariai turi nuosavybės bendrijos pastate (yra savininkai), jie išrinkti teisėtai. Bendrijos nariais tampa ne visi savininkai, o tik tie, kurie dėl to pareiškia savo valią (balsuoja už bendrijos steigimą arba įteikia prašymą), todėl manytina, kad valdybos narys neprivalo būti bendrijos nariu, jeigu nenori, nebent bendrijos įstatuose būtų numatyta, kad valdybos nariu galima rinkti tik bendrijos narį. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas