Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / WWW.DNSB.EU kaip veikia, kokios galimybės / "Dnsb.eu" e. savitarna bendrijų pirmininkams

Atlikau buto paprastąjį remontą, kurio metu pasikeitė vidaus patalpų išplanavimas. Remonto metu buvo pakeisti seni langai.Langų suskaidymas nebuvo keičiamas. Po remonto darbų pasamdžiau matininkę, kuri parengė buto naują kadastrinių matavimų bylą. Kadastrinę bylą bandžiau registruoti, bet Registrų centras ją atmetė, argumentuodamas, kad pakeičiau lango sudalinimą nuo pirminės buto kadastrinės bylos. Kaip siūlytumėte spręsti šią problemą?

Neredaguotas klausimas:
Atlikau buto paprasta remontą, kurio metu pasikeitė vidaus patalpų išplanavimas. Remonto metu buvo pakeisti seni langai. Keičiant langus, langu suskaidymas nebuvo keičiamas. Po remonto darbų pasamdžiau matininkę, kuri parengė buto naują kadastrinių matavimų bylą. Kadastrinę bylą registravau į registrų centrą, bet šis atmetė registraciją, argumentuodamas, kad pakeičiau lango sudalinimą nuo pirminės buto kadastrinės bylos. Pradėjus aiškintis, paaiškėjo, kad senoje kadastrinėje byloje, kuri buvo rengta dar 1967 metais, buvo klaidingai atvaizduotas lango sudalinimas, ko pasėkoje registrų centras traktavo, kad pakeičiau sudalinimą. Patikrinus kitų butų 1967 metais rengtas kadastrines bylas, paaiškėjo, kad ir sekančių aukštų nuo 1 iki 4 butuose yra neteisingas lango sudalinimas. Tik penkto aukšto bute yra teisingas lango sudalinimas, pagal kurį ir yra sudalinti visų kitų butų langai. Kreipiausi į namo bendrijos pirmininkę, kad ši parašytų pažymą/raštą, kad senoje kadastrinėje byloje yra lango atvaizdavimo klaida,o buto langų sudalinimas yra nekeistas nuo pastato pastatymo. Tačiau pirmininkė atsisakė tai padaryti, motyvuodama, kad tai ne jos kompetencija pasirašyti tokią pažymą. Kaip siūlytumėte spręsti šią problemą, kad galėčiau teisėtai atnaujinti buto kadastrinių matavimų duomenis. Ar pagrindas pirmininkę įpareigoti išrašyti tokią pažymą.
Klausimą uždavė: Algirdas, 2022-02-17
Paskutinė redakcija: 2022-02-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Siūlytume dėl teisės aktų ir tvarkos išaiškinimo kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas