Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Visų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo organizavimas

Bendrijoje yra 37 patalpų savininkai, o pastate yra 57 atskiri NT objektai, įregistruoti VĮ Registru centre. Kai kurie savininkai, turi po kelis NT objektus. Ar visų butų ir kitų patralpų savininkų susirinkime dalyvių kvorumas skaičiuojamas pagal savininkų skaičių, ar pagal turimų NT objektų skaičių.

Klausimą uždavė: Algis, 2021-10-25
Paskutinė redakcija: 2021-10-25
Reitingas:
(balsavo 0)

Savininkų skaičių matome VĮ Registrų centro teikiamame dokumente - "Butų (patalpų) sąrašas pastate". Kiekvienas NT unikalus numeris (nesvarbu, ar buto, ar kitos patalpos) = vienas savininkas (nebent laikinai būtų besavininkis). Visų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkime vienas NT unikalus numeris = vienas savininkas, vienas dalyvis ir vienas balsas. Tai reiškia, kad asmuo, nuosavybės teise valdantis, pavyzdžiui, du NT objektus, registruojasi dalyvių sąraše du kartus ir turi du balsus. Jeigu yra bendraturčių, jie susitaria, kuris vienas atstovaus vieną NT objektą.

Jeigu "Butų (patalpų) sąraše pastate" yra 57 NT objektai (57 atskiri unikalūs numeriai) su nurodytais jų savininkais, vadinasi, yra 57 savininkai (kai kurių pavardės gali kartotis). Kvorumas bus - 29 savininkai (dalyvių sąraše kai kurie asmenys galbūt pasirašys du ar kelis kartus).

Bendrijos narių visuotiniame susirinkime - kitaip: nesvarbu, kiek NT objektų nuosavybės teise valdo asmuo, jis, tapęs bendrijos nariu, dalyvių sąraše registruosis vieną kartą ir turės vieną balsą. 

Komentarai (1) 1-1
  1. Loreta

    2023-03-20, 17:56:59
    Bendrijoje yra 52 butai, bet iš jų 7 butai yra vieno savininko savivaldybės. Kiek turi būti kad susidarytų kvorumas susirinkime sprendžiant įvairius klausimus, taip pat ir renovacijos klausimais, pirmą kart kvorumo nesurinkus, kiek antrame susirinkime užtenka balsų.Ačiū

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas