Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BALSAVIMAS RAŠTU VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Ar gali visi butų ir kitų patalpų savininkai sprendimus priimti balsuodami raštu

Bendrijos teritorijoje norime nukirsti nenaudingą medį, kuriam reikia bendrijos ar gyventojų susirinkimo protokolo, patvirtinančio, kad prašymui pritarta paprasta balsų dauguma 50%+1, kopija arba išrašas. Ar būtinai šaukti visuotinį narių ir savininkų susirinkimą, ar galima gauti gyventojų sutikimus el.paštu, ar būtini originalai.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, bendrijos teritorijoje norime nukirsti nenaudingą medį, kuriam reikia bendrijos ar gyventojų susirinkimo protokolo, patvirtinančio, kad prašymui pritarta paprasta balsų dauguma 50%+1, kopija arba išrašas. Ar būtinai šaukti visuotinį narių ir savininkų susirinkimą, ar galima gauti gyventojų sutikimus el.paštu, ar būtini originalai.
Klausimą uždavė: Tomas, 2021-02-18
Paskutinė redakcija: 2021-02-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Ir bendrijos narių, ir visų butų ir kitų patalpų savininkų sprendimai gali būti priimti 2 būdais:

1) susirinkime;
2) balsuojant raštu (užpildant balsavimo biuletenius).

Abiem atvejais būtini pasirašyti protokolai su priedais.

Susirinkimų organizavimo tvarka aprašyta Bendrijų įstatymo 11 str. ir 12 str., taip pat jūsų bendrijos įstatuose.

Balsavimo raštu tvarkas nustato Vyriausybė. Jas galite rasti čia (bendrijos narių) ir čia (visų butų ir kitų patalpų savininkų). Šiuo metu Vyriausybė rengia šių tvarkų tam tikrus pakeitimus (planuoja praplėsti galimybes), todėl būkite atidūs - vadovaukitės atnaujintais dokumentais.

Kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašyti balsavimo raštu biuleteniai taip pat galėtų būti priimti (būtina patikrinti e. parašą ir saugoti dokumentą e. laikmenose). Balsavimo biultenių grąžinimo būdus nurodo balsavimo organizatorius. Tik nepamirškite - nustatytų balsavimo raštu procedūrų (informavimo, biuletenių įteikimo, protokolo pasirašymo ir kitų) laikytis reikia.

UAB "Skaidri apskaitos sistema" buhalterinės apskaitos paslaugomis besinaudojančių bendrijų pirmininkai gali organizuoti bendrijos narių ir visų butų ir kitų patalpų savininkų balsavimą raštu e. savitarnoje "Dnsb.eu" (e. sistemoje sukuriamas balsavimo biuletenis, iš e. sistemos išsiunčiamas balsuotojui, e. sistemoje gaunamas su įrašytu sprendimu ir pasirašytas kvalifikuotu e. parašu).
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas