Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKAI, BENDRIJOS NARIAI / Bendrijos narių sąrašas

Buto savininkas yra psichinę negalią turintis asmuo. Ar jis turi balsavimo teisę? Jeigu ne - ar jį prižiūrintis šeimos narys (įgaliotinis) turi turėti kokį nors įgaliojimą balsuoti bendrijos susirinkime ir ar šis įgaliojimas turi būti patvirtinas notaro?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, buto savininkas yra psichinę negalią turintis asmuo. Ar jis turi balsavimo teisę? Jeigu ne - ar jį prižiūrintis šeimos narys (įgaliotinis) turi turėti kokį nors įgaliojimą balsuoti bendrijos susirinkime ir ar šis įgaliojimas turi būti patvirtinas notaro? Dėkoju už atsakymą
Klausimą uždavė: Pirmininkas, 2023-04-12
Paskutinė redakcija: 2023-04-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatymo 21 str. 4 dalies 9 punkte nurodyta, kad  butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkai "turi teisę įgalioti kitą asmenį atstovauti jų interesams palaikant santykius su bendrija ir jos valdymo organais dėl bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektų naudojimo, valdymo, priežiūros ir atnaujinimo, nurodydami įgaliojimo terminą, teisių ir pareigų apimtį", taip pat nurodyta, kad "šis įgaliojimas turi būti patvirtintas notaro".

Susirinkimo (balsavimo raštu) organizatorius negali pats nustatyti priežasčių ir priimti sprendimo dėl to, kad vienas ar kitas asmuo gali atstovauti kitą asmenį, jam įgaliotasis asmuo turėtų pateikti įgaliojimą patvirtinantį dokumentą, įgaliojimai turi būti patvirtinti notarine tvarka. 

Kita vertus, norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad bendrijų įstatuose dažniausiai būna nurodyta, kad bendrijos nariu gali būti veiksnus savininkas, neveiksniu pripažintas asmuo nė negalėtų būti įrašytas į bendrijos narių sąrašą.


 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas