Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Buvo išrinktas naujas bendrijos pirmininkas ir valdybos nariai. Koks procesas registruojant narius ir pirmininką VĮ "Registrų centre"? Ar yra kokia popierinė formą, kurią reikia pristatyti į registrų centrą, o gal galima tai padaryti e. būdu per tam tikrą nuorodą?

Neredaguotas klausimas:
Buvo išrinktas naujas namo pirmininkas ir valdybos nariai. Koks procesas registruojant narius ir pirmininką registrų centre? Ar yra kokia popierinė formą, kurią reikia pristatyti į registrų centrą, o gal tiesiog online per tam tikrą nuorodą? Ačiū!
Klausimą uždavė: Tomas, 2021-10-05
Paskutinė redakcija: 2021-10-05
Reitingas:
(balsavo 2)

Naują bendrijos pirmininką ir valdybos narius būtinai reikia įregistruoti VĮ "Registrų centre", pateikiant šių valdymo organų išrinkimo teisėtą faktą pagrindžiančius dokumentus, tokius kaip pranešimas apie šauktą bendrijos narių visuotinį susirinkimą ir jo paviešinimo bei įteikimo bendrijos nariams faktą patvirtinantis aktas, bendrijos narių sąrašas, susirinkimo dalyvių sąrašas ir jų atstovų įgaliojimai ar balsavimo perleidimo sutartys, jeigu tokių buvo, protokolas.

Taip pat reikės pateikti tam tikras užpildytas JAR formas, pavyzdžiui, JAR1, JAR VOV (pirmininkui), JAR BV1 (valybos pirmininkui), JAR BVV2 (visiems valdybos nariams). Šias JAR formas gauti ir užpildyti nuėjus į VĮ "Registrų centrą", bet geriau išsispausdinti ir iš anksto užpildyti, jas galima rasti čia: https://www.registrucentras.lt/p/49.

Visus dokumentus VĮ Registrų centro darbuotojai turi matyti originalius (jeigu paprašysite, pasidarys kopijas ir originalus jums grąžins). Dėl galimybės pateikti dokumentus, pavyzdžiui, nusiunčiant paštu arba pasirašytus kvalifikuotu e. parašu arba tiesiai į e. sistemą kreipkitės į VĮ "Registrų centrą", tokia tvarka gal ir gali būti taikoma, ji gali būti keičiama. Pastaba. Įprasatai minėtus dokumentus VĮ "Registrų centrui" pateikia naujasis bendrijos pirmininkas, kuris dar nėra oficialiai įregistruotas ir neturi prieigos pire e. sistemos kaip pirmininkas (vadovas).

Komentarai (2) 1-2
  1. Arūnas

    2023-01-09, 11:49:45
    Sveiki.Ar gali bendrijos pirmininku būti išrinktas ar paskirtas bendrijoje negyvenantis pilietis ir esantis dar kelių bendrijų pirmininku?
  2. Adomas

    2023-11-24, 10:21:59
    Taip. Gali būti ir ne bendrijos gyventojas ir ir buhalteris. Apribojimų nėra.

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas