Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Visų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo organizavimas

Del pirmininko ligos atšaukiamas paskelbtas visų gyvenamų ir negyvenamų patalpų savininkų pakartotinis susirnkimas. Kokia yra atšaukimo procedūra ir kada greičiausiai ar 14+2 dienos, ar ankščiau galima skelbti nauja susirinkimo datą. Gyventojai informuoti el.pastu.skelbimai pakabinti skelbimų lentoje,imesta į gyventojų pašto dežutes. Ar dar reikia papildomų dokumentų.

Neredaguotas klausimas:
Del pirmininko ligos atšaukiamas paskelbtas visų gyvenamų ir negyvenamų patalpų savininkų pakartotinis susirnkimas.Kokia yra atšaukimo procedūra ir kada greičiausiai ar 14+2 dienos, ar ankščiau galima skelbti nauja susirinkimo datą. Gyventojai informuoti el.pastu.skelbimai pakabinti skelbimų lentoje,imesta į gyventojų pašto dežutes. Ar dar reikia papildomų dokumentų.
Klausimą uždavė: Nidas, 2023-05-04
Paskutinė redakcija: 2023-05-05
Reitingas:
(balsavo 0)

Keistoka, kad susirinkimas atšauktas dėl to, kad vienas asmuo negali dalyvauti, juk susirinkimui gali pirmininkauti ir ne bendrijos pirmininkas, o kitas asmuo, ir tai neturėtų trukdyti priimti numatytus sprendimus. Na, bet gal turėjote svarių priežasčių... 

Situacija netipinė ir neaprašyta Bendrijų įstatyme ar kitur, bet manytume, kad jeigu pakartotinis susirinkimas atšaukiamas, geriau būtų sušaukti iš naujo pirminį susirinkimą, pakartojant darbotvarkės klausimus ir iš naujo laikantis savininkų susirinkimo šaukimo procedūrų, nustatytų Bendrijų įstatyme ir jūsų bendrijos įstatuose. Arba galima perkelti sprendimą organizuojant balsavimą raštu pagal Vyriausybės nustatytą tvarką (tai nebūtų pakartojimas, reikėtų daugumos savininkų pritarimo).

Dsar vienas variantas galbūt - ne atšaukti bet iš anksto (po paskelbimo, bet dar neįvykus susirinkimui) perkelti pakartotinio susirinkimo datą į netolimą protingą laiką (prenešti savininkams, kad dėl svarbių priežasčių susirinkimo data perkeliama į), tuomet tik pranešimą reikėtų paskelbti - viešai ir kiek įmanoma kitais būdais, užtikrinant, kad visi savininkai sužinotų. Faktą reikėtų aprašyti pakartotinio susirinkimo protokole.

SVARBU. Yra savininkų kompetencijai priskirtų klausimų, kuriuos sprendžiant, nesvarbu, ar pirminiame susirinkime, ar pakartotiniame, vis tiek reikia daugumos pritarimo, pavyzdžiui, dėl pastato renovacijos, dėl naudojimosi bendruoju objektu tvarkos nustatymo ir pan.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas