Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininkas negali eiti pareigų, ką daryti?

Esu daugiabučio bendrijos pirmininkas, bet išvykau prieš 4 metus į Norvegiją. Kaip būtų galima atsisakyti šito statuso ir perduoti kitam asmeniui vadovauti. Gal užtenka rašytinio atsisakymo, o gal yra kokia nors forma, kurią galėčiau užpildyti, kad atsisakau, nes negyvenu ir nebegyvensiu Lt.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, esu daugiabučio bendrijos pirmininkas, bet išvykau prieš 4 metus į Norvegiją. Kaip būtų galima atsisakyti šito statuso ir perduoti kitam asmeniui vadovauti. Gal užtenka rašytinio atsisakymo, o gal yra kokia nors forma, kurią galėčiau užpildyti, kad atsisakau, nes negyvenu ir nebegyvensiu Lt. Ačiū už atsakymą
Klausimą uždavė: Kęstutis, 2022-04-03
Paskutinė redakcija: 2022-04-04
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininką renka ir atšaukia iš pareigų bendrijos narių visuotinis susirinkimas, tai įtvirtinta Bendrijų įstatyme. Kadencija - treji metai. Net ir pasibaigus kadencijai, jeigu nebuvo įvykdyta pareiga iki jos pabaigos išrinkti naują pirmininką, kol esate įregistruotas bendrijos pirmininku registruose, turite ir atsakomybių. Svarbu, kad bendrijos pirmininko pareigų nevykdantis asmuo būtų išregistruotas iš registrų, o tai padaroma įregistruojant kitą teisėtai išrinktą bendrijos pirmininką. Turi būti organizuojamas kito asmens išrinkimas nauju bendrijos pirmininku, vadovaujantis Bendrijų įstatymu (apie bendrijos narių visuotinio susirinkimo šaukimą žr. 11 str.) ir jūsų bendrijos įstatais. Svarbu laikytis nustatytų susirinkimo procedūrų (jų nesilaikant naujo bendrijos pirmininko išrinkimas gali būti laikomas neteisėtu). Atkreipiame dėmesį dar į tai, kad susirinkimo dieną turi būti pateiktas registruotojo bendrijos pirmininko parašu patvirtintas bendrijos narių sąrašas, kuriuo vadovaujantis nustatomas susirinkimo kvorumas, skaičiuojami balsai. Siūlome paskaityti ir kitus atsakymus, pateiktus konsultacijų dalyje PIRMININKAS. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas