Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKAI, BENDRIJOS NARIAI / Kaip savininkai tampa bendrijos nariais, kaip išstoja iš bendrijos

Įsigijome butą name, kuriame įsteigta bendrija, pavykus gauti bendrijos pirmininkės numerį ir su ja susisiekus dėl sutarties sudarymo, buvome informuoti, kad pakanka parašyti paprastą elektroninį laišką su prašymu, kad įtrauktų mus kaip naujuosius šeimininkus į jų bendriją. Bet bendravimas šiuo klausimu taip ir baigėsi. Ar neturėtume gauti kokios su jų ir mūsų teisėmis ir pareigomis?

Neredaguotas klausimas:
Įsigijome butą su DNSB, pavykus gauti pirmininkės numerį ir su ja susisiekus dėl sutarties sudarymo buvome informuoti parašyti paprastą elektroninį laišką su prašymu, kad įtrauktų mus kaip naujuosius šeimininkus į jų bendriją. Bet bendravimas šiuo klausimu taip ir baigėsi. Ar neturėtume gauti kokios sutarties atgal, su jų ir mūsų teisėmis ir pareigomis? Ačiū už atsakymą.
Klausimą uždavė: Donata, 2022-02-06
Paskutinė redakcija: 2022-02-07
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos nariu gali tapti bet kuris daugiabučio namo, kuriame įsteigta bendrija, buto ar kitos patalpos savininkas (bendraturčiai susitaria, kuris vienas jų atstovaus bendrijoje). Naujas buto ar kitos patalpos savininkas bendrijos nariu tampa tik pareiškęs savo valią, įprastai - įteikęs rašytinį prašymą bendrijos pirmininkui (reikia žiūrėti bendrijos įstatus, juose gali būti numatyta ir kitų sąlygų).

Daugiabučio namo buto ar kitos patalpos savininkui sutarties pasirašyti nereikia (sutartis pasirašoma, kai prie individualių namų savininkų bendrijos prijungiamas dar vienas pastatas). Bendrijos veikla organizuojama vadovaujantis bendrijos įstatais, Bendrijų įstatymu, atitinkamomis Civilinio kodekso nuostatomis, Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais.

Naują bendrijos narį bendrijos pirmininkas turėtų supažindinti su bendrijos įstatais ir vidaus tvarkos taisyklėmis, jeigu tokios yra patvirtintos, turėtų paaiškinti (suderinti su savininku) mokestinių pranešimų įteikimo tvarką. Visiems bendrijos nariams rekomenduotume susipažinti ir su Bendrijų įstatymo nuostatomis.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas