Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Koks asmuo gali būti renkamas bendrijos pirmininku

Jau pusmetį neturime namo bendrijos pirmininko, niekaip nepavyksta išsirinkti naują, nes gyventojų nuomonės labai skiriasi. Ar gali bendrija turėti tik valdybą, o pirmininko visai atsisakyti?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, jau pusmetį neturime namo bendrijos pirmininko, niekaip nepavyksta išsirinkti naują, nes gyventojų nuomonės labai skiriasi. Ar gali bendrija turėti tik valdybą, o pirmininko visai atsisakyti? Dėkoju iš anksto.
Klausimą uždavė: Silvija, 2022-08-15
Paskutinė redakcija: 2022-08-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Pagal Bendrijų įstatymą bendrijos valdymo organai yra valdyba ir bendrijos pirmininkas arba - tik bendrijos pirmininkas (pasirinkimas numatomas bendrijos įstatuose, jais reikia vadovautis), žr. 9 str. 2 dalį.

Į valdybos sudėtį bendrijos pirmininkas irgi įeina: bendrijos valdybą sudaro bendrijos pirmininkas ir valdybos nariai (žr. Bendrijų įstatymo 15 str. 1 dalį).

Bendrijos kaip juridinio asmens vadovas turi būti, tai - bendrijos pirmininkas. Juridinio asmens vadovas įregistruojamas registruose, jis atstovauja organizacijai.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas