Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų

Ką daryti jeigu bendrijos pirmininkas nori atsistatydinti, o norinčio perimti pareigas neatsiranda?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, ką daryti jeigu bendrijos pirmininkas nori atsistatyti, o norinčio perimti pareigas neatsiranda?
Klausimą uždavė: Petras, 2021-05-12
Paskutinė redakcija: 2021-05-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu iš karto nerandate žmogaus, kuris prisiimtų pareigą tapti bendrijos pirmininku, jo vis tiek reikia ieškoti. Atsistatydinus bendrijos pirmininkui, iki bus rastas kitas pirmininku sutinkantis būti asmuo, reikėtų paskirti laikinai bendrijos pirmininko pareigas eisiantį asmenį. Skiria bendrijos narių visuotinis susirinkimas (kai nėr avaldybos) arba valdyba.

Jeigu bendrijoje yra renkama valdyba, pirmininku gali tapti nebūtinai bendrijos administruojamame name nuosavybės turintis asmuo, galima prašyti pirmininku tapti, pavyzdžiui, gretimo namo bendrijos pirmininką, galima ieškoti žmogaus "iš šalies" (yra dirbančių bendrijos pirmininko darbą ne vienoje bendrijoje).

Plačiau apie bendrijos pirmininko atsistatydinimą skaitykite mūsų konsultacijų dalyje PIRMININKAS > "Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų".

Primename ir Bendrijų įstatymo 14 str. 9 dalies nuostatas:

Iki bendrijos pirmininko kadencijos pabaigos visuotinis susirinkimas (įgaliotinių susirinkimas) turi išrinkti naują bendrijos pirmininką. Jeigu bendrijos pirmininkas neišrenkamas per 12 mėnesių nuo bendrijos pirmininko kadencijos pabaigos, ne mažiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių (jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, – ne mažiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių kiekviename daugiabučiame name) arba ketvirtadalis įgaliotinių, taip pat bendrijos pirmininkas turi teisę kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją dėl bendrijos likvidavimo ir bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektų administratoriaus skyrimo, vadovaujantis Civilinio kodekso ketvirtosios knygos XIV skyriumi. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas