Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų

susijęs klausimas

Kaip bendrijos pirmininkui atsistatydinti iš pareigų (2021-05-13) komentarų: 0 peržiūrų: 131

Sutikdamas tapti bendrijos pirmininku asmuo sutinka šias pareigas vykdyti trejus metus ir į šį įsipareigojimą reikėtų žiūrėti atsakingai, bet būna situacijų, kai dėl vienų ar kitų priežasčių bendrijos pirmininkas nori savo iniciatyva atsisakyti pareigų anksčiau nei pasibaigs jo kadencija. Tokiu atveju pirmiausiai jis turėtų sušaukti bendrijos narių visuotinį susirinkimą, kuriame paaiškintų savo situaciją ir paprašytų bendrijos narių jį atšaukti iš bendrijos pirmininko pareigų, šalių susitarimu nutraukti jo terminuotą darbo sutartį ir išrinkti naują bendrijos pirmininką. Jeigu bendrijos narių visuotinis susirinkimas nesutiktų patenkinti tokio bendrijos pirmininko prašymo, jis galėtų pranešti susirinkimui, kad vadovaudamasis Darbo kodeksu nutraukia savo darbo sutartį savo iniciatyva, be svarbių priežasčių po 20 kalendorinių dienų (arba vėliau). Šį bendrijos pirmininko pareiškimą reikėtų įrašyti į susirinkimo... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Ką daryti jeigu bendrijos pirmininkas nori atsistatydinti, o norinčio perimti pareigas neatsiranda? (2021-05-12) komentarų: 0 peržiūrų: 123

Jeigu iš karto nerandate žmogaus, kuris prisiimtų pareigą tapti bendrijos pirmininku, jo vis tiek reikia ieškoti. Atsistatydinus bendrijos pirmininkui, iki bus rastas kitas pirmininku sutinkantis būti asmuo, reikėtų paskirti laikinai bendrijos pirmininko pareigas eisiantį asmenį. Skiria bendrijos narių visuotinis susirinkimas (kai nėr avaldybos) arba valdyba. Jeigu bendrijoje yra renkama valdyba, pirmininku gali tapti nebūtinai bendrijos administruojamame name nuosavybės... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Ar yra galimbė atsisakyti namo savininkų bendrijos pirmininko pareigų slaptai? (2021-05-26) komentarų: 0 peržiūrų: 62

Ne, slaptai negalima. Be to, reikia ir VĮ Registrų centre įrašus pakeisti.