Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Skolų išieškojimas bendrijoje

Kas ir kokio dydžio delspinigius gali nustatyti savininkams, piktybiškai nemokantiems bendrijai mokesčių?

Neredaguotas klausimas:
Kas ir kokio dydžio delspinigius, gali nustatyti DNSB gyventojams, piktybiškai nemokantiems bendrijos mokesčių?
Klausimą uždavė: Vytautas, 2021-12-21
Paskutinė redakcija: 2021-12-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Aukščiausias bendrijos organas - bendrijos narių visuotinis susirinkimas, jis galėtų priimti sprendimą dėl delspinigių priskaitymo, dažniausiai tai (kad susirinkimas gali priimti tokį sprendimą) būna įrašyta ir bendrijos įstatuose (būtina pasižiūrėti savo bendrijos įstatus, gali būti ir kitokių sąlygų).

Priimant sprendimą dėl delspinigių nereikėtų pamiršti, kad jų dydis turi būti pagrįstas protingumo kriterijumi, o pernelyg dideli delspinigiai gali būti ginčijami teisme. Galima remtis šalyje taikoma bendrąja praktika, bendrijai paslaugas teikinčių organizacijų pagal sutartis nustatytais delspinigių dydžiais.

PASTABA. Patirtis rodo, kad skolas išieškoti labiau padeda ne delspinigių taikymas, bet skolų išieškojimas teismine tvarka, kas nėra labai sudėtinga (pretenzija skolininkui, raštas teismui, raštas antstoliui). Dažniausiai užtenka vieno skolos išieškojimo per antstolį, kad asmuo pradėtų atsakingiau vykdyti pareigą mokėti bendrijai įnašus.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas