Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Skolų išieškojimas bendrijoje

susijęs klausimas

Skolų išieškojimas bendrijoje (2021-03-03) komentarų: 0 peržiūrų: 402

Skolos daro didelę žalą, todėl tuo rūpintis būtina. Skolų išieškojimas gali būti ikiteisminis ir teisminis. UAB "Skaidri apskaitos sistema" savo klientams, užsisakiusiems teisininko paslaugą, padeda valdyti savininkų skolas bendrijai.
susijęs klausimas

Ar reikalingas bendrijos narių susirinkimo pritarimas, termino paskyrimas, buto savininko skolos išieškojimui. (2021-03-03) komentarų: 0 peržiūrų: 513

Skolas išieškoti - svarbu. Pritarimas ir termino paskyrimas nėra būtini (nors įspėjimas, nurodant tam tikrą terminą skolai susimokėti, manytume, būtų garbingas elesys). PASTABA. Jeigu kreipsitės mokamų paslaugų dėl išieškojimo (pavyzdžiui, samdysite advokatą teisminiam ieškiniui parengti), tam reikalingas lėšas reikia numatyti (įtraukti į biudžetą) ir patvirtinti bendrijos narių susirinkime. Negalite, pavyzdžiui, skolų teisminiam išieškojimui naudoti kaupiamųjų... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Kas ir kokio dydžio delspinigius gali nustatyti savininkams, piktybiškai nemokantiems bendrijai mokesčių? PAPILDYTA 2022 01 24 (2021-12-21) komentarų: 1 peržiūrų: 264

Aukščiausias bendrijos organas - bendrijos narių visuotinis susirinkimas, jis galėtų priimti sprendimą dėl delspinigių priskaitymo, dažniausiai tai (kad susirinkimas gali priimti tokį sprendimą) būna įrašyta ir bendrijos įstatuose (būtina pasižiūrėti savo bendrijos įstatus, gali būti ir kitokių sąlygų). Priimant sprendimą dėl delspinigių nereikėtų pamiršti, kad jų dydis turi būti pagrįstas protingumo kriterijumi, o pernelyg dideli delspinigiai gali būti... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Bendro naudojimo objektų valdymo jungtinės veiklos sutartis. Vienas savininkas atsisakė mokėt mokestį, dabar parduoda butą. Kurie dėjom į kasą, sutvarkėm kaminus, tame tarpe ir neprisidėjusiam, tai ką - gal nugriauti? (2022-03-20) komentarų: 0 peržiūrų: 79

Pagal jungtinės veiklos sutartį įgaliotasis asmuo (taip pat kaip ir bendrijos pirmininkas arba savivaldybės paskirtasis administratorius), turėtų organizuoti veiklą taip, kad skolos būtų išieškomos laiku. Skolos niekur nedingsta. Žinoma, mokečiai turi būti priskaitomi vadovaujantis savininkų susirinkimų (balsavimo raštu) sprendimais arba remiantis kitais teisėtais pagrindais (pavyzdžiui, avarijų likvidavimas ir pan.). Teismai gana greitai sprendžia skolų išieškojimo... (skaityti viską)
susijęs klausimas

Bendrijoje yra keli gyventojai, piktybiškai nemokantys bendrijos mokesčių. Į kalbas skolininkai nesileidžia, o prakalbus apie anstolius pirmininkė atsako, jog suma turi buti keli tūkstančiai - žodžiu, 10 metų ramiai nemokėk, anstoliai nejudins.Negi tai tiesa ir nėra greito sprendimo (skolininkai jauni, dirbantys)? (2022-04-20) komentarų: 0 peržiūrų: 72

Prievolė visiems savininkams propocinagi mokėti bendrijos teisėtai priskaitomus mokesčius yra įtvirtinta ir Civiliniame kodekse, ir Bendrijų įstatyme, o už tinkamą bendrijos veiklos organizavimą (taip pat ir už įmokų priskaitymą ir surinkimą) asakingas bendrijos pirmininkas. Bet kokia skola, net maža, yra skola, ir ji gali (turi) būti išieškoma. Būna, kad bendrijos narių visuotinis susirinkimas priima sprendimą (turi būti įrašytas į protokolą) įpareigoti bendrijos... (skaityti viską)