Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kas privalo mokėti kaupiamuosius įnašus

Kas privalo mokėti kaupiamuosius įnašus

Neredaguotas klausimas:
{quest_orig}
Klausimą uždavė: , 2021-02-18
Paskutinė redakcija: 2021-02-18
Reitingas:
(balsavo 0)

Apmokėti daugiabučio namo priežiūros ir atnaujinimo išlaidas – visų to namo butų ir kitų patalpų savininkų pareiga.

Civilinio kodekso 4.82 str. 4 dalis nurodo: „Butų ir kitų patalpų savininkai taip pat privalo reguliariai kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Šios lėšos yra butų ir kitų patalpų savininkų bendroji dalinė nuosavybė. Į šias lėšas negali būti nukreiptas išieškojimas pagal atskiro buto ir kitų patalpų savininko prievoles. Perleidus butą ar kitas patalpas naujam savininkui, su kaupiamosiomis lėšomis susijusios teisės ir prievolės atitenka naujam savininkui. Lėšų kaupimo, jų dydžio apskaičiavimo, sukauptų lėšų apsaugos tvarką nustato Vyriausybė. Ginčus dėl kaupiamųjų lėšų sprendžia teismas.“

Didelio masto darbai (pavyzdžiui, stogo remontas, vamzdynų atnaujinimas ir pan.) vykdomi juos iš anksto suplanavus ir per tam tikrą laiką iš anksto sukaupus reikalingą pinigų sumą, o smulkesni privalomieji darbai ir avarinių būklių lokalizavimo darbai vykdomi naudojant kaupiamųjų lėšų atsargą arba išlaidas už konkretų darbą iš karto paskirstant ir priskaitanti visiems savininkams (įrašant papildomą mokestį artimiausiame mokestiniame pranešime).

Pasibaigus finansiniams metams bendrijos pirmininkas, pateikdamas bendrijos nariams ir kitiems savininkams bendrijos metinę veiklos ataskaitą, turi pateikti išsamią informaciją ir apie sukauptas lėšas, jų naudojimą ir šių lėšų likutį.

Komentarai (1) 1-1
  1. Jovita

    2023-03-03, 11:07:48
    Sveiki. sakykit ar nuomotojai privalo mokėti kaupiamąsias lėšas (pastatų atnaujinimui) ar tai turi daryti buto savininkai?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas