Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Musu bendrijoje - 45 butų savininkai. Pirmininkei sutarėme mokėti 150 eurų, buhalterei - 120 eurų "į rankas". Ar savininkams reikės mokėti tik šias sumas, ar bus ir kitų mokesčių?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki.Musu bendrijoje-45 butai.Pirmininkei sutareme mokėti 150€.,buhalterei-120€ į" rankas".Ar bendrijai reiks mokėti tik šias sumas,ar bus kažkokie apmokestinimai?
Klausimą uždavė: Valentina, 2021-11-11
Paskutinė redakcija: 2021-11-12
Reitingas:
(balsavo 0)

Kai yra priimamas sprendimas mokėti tam tikrą mėnesinio atlygio dydį "į rankas", reikia suprasti, kad bus papildomų su darbo santykiais susijusių mokesčių - Sodrai ir VMI. Tie mokesčiai gali pasirodyti neadekvačiai dideli tuo atveju, jeigu į darbą priimamas asmuo niekur kitur daugiau nedirba ir kitose darbovietėse nemoka atitinkamų mokesčių, nes tokiu atveju mokesčiai būtų skaičiuojami nuo minimalios mėnesinės algos dydžio, nesvarbu, kad "į rankas" asmuo gautų daug mažiau.

Tam, kad nekiltų tokių klausimų, geriau nustatyti pirmininko atlyginimo biudžetą, buhalterinės apskaitos biudžetą, t.y. sumą, kiek iš viso su mokesčiais galima išleisti vienam ar kitam dalykui.

Buhalterinės apskaitos įkainius siūlytume palyginti ir su UAB "Skaidri apskaitos sistema" siūlomais, juos galite rasti čia: https://www.dnsb.eu/puslapis/5-bendrijoms-siulomos-apskaitos-paslaugos/.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas