Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Musų bendrijoje yra 8 butai su daliniais patogumais (šildomes patys), ir kai kurie kaimynai priešinasi mokesčiams. Kiek žnau, nuo kvadratūros reikia mokėti 0,05%. Gal aš ne taip supratau, jei būtų galimybė, norėčiau gauti paaiškinimą.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki,musu bendrija yra 8 butu su daliniais patogumais(sildomes patys),ir kai kurie kaimynai priesinasi mokesciams,kiek zinau nuo kvadraturos pagal istatyma reikia moketi 0.05%. Gal as ne taip supratau,jei butu galimybe noreciau gauti paaiskinima. Dekui
Klausimą uždavė: Sandra, 2022-07-22
Paskutinė redakcija: 2022-07-25
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, mokestiniai įnašai visiems savininkams priskaitomi proporcingai jų daliai pastate - pagal naudingąjį plotą. Jeigu valdomas ne butas, o patalpa, tai patalpos bendras plotas yra laikomas naudinguoju plotu.

Jūsų nurodytas skaičius 0,05 skatina spėti, kad kalbate apie kaupiamąsias lėšas. Taip, būtina kaupti lėšas privalomiesiems bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbams. Kol nėra patvirtinto ilgalaikio plano ir kartu - pagal jį nustatytų įnašų dydžių, būtina kaupti atsargai bent minimumą, kurį yra nustačiusi Vyriausybė.

Vyriausybė yra patvirtinusi mažiausią kaupiamosios įmokos dydį: daugiabučiams namams, kurių naudingas plotas iki 3000 kv.m – 0,05 Eur už kv. m, o kurių naudingas plotas 3000 kv.m ir daugiau – 0,03 Eur už kv. m. Pastatytų naujų, rekonstruotų ir atnaujintų (modernizuotų) namų savininkams jų sprendimu 5 metus nuo statybos užbaigimo taikomas 50 procentų mažesnis nei nustatytas mažiausias mėnesinės kaupiamosios įmokos tarifas. 

Plačiau apie tai - žr. BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ LĖŠŲ, SKIRIAMŲ NAMUI (STATINIUI) ATNAUJINTI PAGAL PRIVALOMUOSIUS STATINIŲ NAUDOJIMO IR PRIEŽIŪROS REIKALAVIMUS, KAUPIMO, JŲ DYDŽIO APSKAIČIAVIMO IR SUKAUPTŲ LĖŠŲ APSAUGOS TVARKOS APRAŠĄ.

PASTABA. Mokestinių įnašų būna įvairių, ne tik kaupiamieji. Metinę pajamų ir išlaidų sąmatą (biudžetą) turi patvirtinti bendrijos narių visuotinis susirinkimas, ja vadovaujasi bendrijos pirmininkas, buhalteris. Bendrijoje dar gali būti renkami, pavyzdžiui, tokie įnašai: bendrijos pirmininko atlyginimui, buhalterinės apskaitos paslaugoms, statinio apžiūroms, elektros tinklų priežiūrai, laiptinių valymui, aplinkos tvarkymui, nenumatytoms ūkio išlaidoms (pašto, banko, registrų paslaugoms, ūkio reikmenism ir pan.), bendrojo naudojimo elektrai (laiptinėse, rūsiuose) apmokėti ir kitų.

Kai bendrijos veikla organizuojama tinkamai, skolininkų neturi būti. Skolos išieškomos ikiteisminiu arba teisminiu būdu.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas