Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Mūsų daugiabučiame name yra įrengtas autonominis šildymas dujomis. Kaip teisingai priskirti dujų bei elektros tiekimo išlaidas (atskaičius kompensacijas) gyvatukams šildyti ir karštam vandeniui ruošti. Bendrijos bendraturčiams išrašytose sąskaitose atskirai įrašomas gyvatuko mokestis (visiems butams vienodas) ir karšto vandens mokestis pagal butų savininkų deklaruojamus karšto vandens suvartojimo rodmenis.

Neredaguotas klausimas:
Mūsų daugiabučiame name yra įrengtas autonominis šildymas dujomis. Iškyla klausimas, kaip teisingai priskirti dujų bei elektros tiekimo išlaidas (atskaičius kompensacijas) gyvatukams šildyti ir karštam vandeniui ruošti. Bendrijos bendraturčiams išrašytose sąskaitose atskirai įrašomas gyvatuko mokestis (visiems butams vienodas) ir karšto vandens mokestis pagal butų savininkų deklaruojamus karšto vandens suvartojimo rodmenis.
Klausimą uždavė: Valentinas, 2022-11-28
Paskutinė redakcija: 2022-11-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pateikia rekomenduojamus šilumos paskirstymo metodus. Iš Komisijos pateiktų šilumos paskirstymo metodų variantų pastato savininkai pasirenka savo pastato šilumos paskirstymo metodą. Plačiau apie šilumos paskirstymo metodų taikymą galite paskaityti čia: Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos n u t a r i m a s Dėl šilumos paskirstymo vartotojams metodų rengimo ir taikymo taisyklių patvirtinimo, 2004 m. lapkričio 11 d. Nr. O3-121, Vilnius.

Visi bendrieji mokesčiai savininkams turi būti priskaitomi proporcingai jų daliai pastate (pagal užimamą plotą). Naudojant asmeninius skaitiklius - pagal jų rodmenis.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas