Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kas ir kokius mokesčius privalo mokėti bendrijoje

Mūsų name naujai įsisteigė bendrija, balsavau prieš pirmininko paskyrimą. Dabar vis tiek turėjau sumokėti kažkokius mokesčius 20 EUR už bendrijos įregistravimo vargus. Taip pat jau pirmą mėnesį atsirado 10 EUR su centais administravimo mokesčio ir 20 EUR su centais kažkokio rezervo kaupimas. Kaupiamosios išlaidos yra atskirai. Šie mokėjimai neparemti dokumentais. Tai ženklus komunalinių išlaidų padidėjimas, bent jau man. Ar galiu parašyti pareiškimą, kad nenoriu būti bendrijoje ir kokius mokesčius vis tiek teks mokėti? Ar turiu sumokėti anksčiau paminėtus mokesčius?

Neredaguotas klausimas:
Mūsų name naujai įsisteigė bendrija, balsavau prieš pirmininko paskyrimą. Dabar vistiek turėjau sumokėti kažkokius mokesčius 20e - už bendrijos įregistravimo vargus. Taip pat jau pirmą mėnesį atsirado 10 su centais administravimo mokesčio ir 20 su centais kažkokio rezervo kaupimas. Kaupiamosios išlaidos yra atskirai. Šie mokėjimai neparemti dokumentais. Tai ženklus komunalinių išlaidų padidėjimas, bent jau man. Ar galiu parašyti pareiškimą, kad nenoriu būti bendrijoje ir kokius mokesčius vistiek teks mokėti? ar turiu sumokėti anksčiau paminėtus mokesčius?
Klausimą uždavė: Zita, 2022-10-21
Paskutinė redakcija: 2022-10-24
Reitingas:
(balsavo 0)

Pagal Bendrijų įstatymą bendrijos steigimo išlaidas turi padengti bendrijos steigėjai (žr. 4.8 str.). Bendrijos pirmininko rinkimas (balsavimas už, prieš ar susilaikymas) su tuo nesusijęs.

Sprendimai dėl mokestinių įnašų (biudžeto) turbūt buvo priimti bendrijos steigiamajame susirinkime arba kituose susirinkimuose (turi būti protokolai), bendrijos pirmininkas jums turi tai paaiškinti.

Kiekvieno savininko valia - būti bendrijos nariu ar nebūti, prievartos būti negali, tačiau jeigu name yra įsteigta bendrija, net nebūdamas bendrijos nariu savininkas privalo mokėti visus bendrijos narių teisėtai nustatytus mokestinius įnašus. Buvimas bendrijos nariu - tai apsisprendimas būti aktyviu, dalyvauti bendrijos valdyme, turėti balsą priimant bendrijos narių sprendimus. Savininkas gali likti ir pasyvus (balsuos tik visų savininkų susirinkimuose).


 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas