Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / SUSIRINKIMAS VISŲ BUTŲ IR KITŲ PATALPŲ SAVININKŲ / Visų butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo organizavimas

Name 100 savininkų. Bendrijos narių - 70. Kada būtinas 50+1 savininkų balsų priimant vienus ar kitus sprendimus, ar pakanka vien 36 bendrijos balsų visiems sprendimams priimti?

Neredaguotas klausimas:
Name 100 gyventoju. Bendrijos nariu 70 . Kada būtinas 50+1 gyventoju balsas priimant vienus ar kitus sprendimus ar pakanka vien 36 bendrijos balsu visiems sprendimams priimt?
Klausimą uždavė: Paulius, 2022-06-16
Paskutinė redakcija: 2022-06-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatymo 10 straipsnyje apibrėžta bendrijos narių kompetencija, 12 straipsnyje - visų savininkų kompetencija. Bendrijos uždaviniai būna surašyti ir bendrijos įstatuose (žr., kada bendrija priima sprendimus, o kada - organizuoja savininkų sprendimų priėmimą). Atkreiptinas dėmesys ir į Civilinio kodekso 4.85 straipsnį.

Visi savininkai (daugumos balsais) sprendžia klausimus, susijusius su naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimu (įsigijimu) ir disponavimu, priima sprendimus dėl bendrojo naudojimo objektų renovavimo (atnaujinimo ne pagal privalomuosius reikalavimus, bet juos pagerinant), tvirtina kaupiamųjų lėšų mėnesinį dydį, jeigu siūlomas didesnis, nei Vyriausybės nustatytas minimalus, sprendžia kitus bendrų interesų klausimus. 
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas