Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / TECHNINĖ PASTATO PRIEŽIŪRA / Kaip organizuojama techninė pastato priežiūra

Name yra atjungtas karštas vanduo jau 6 dienas. Paskambinus bendrijos pirmininkei, gaunamas atsakymas, kad galbūt rytoj, galiausiai galbūt iki savaitės pabaigos bus sutvarkyta. Daugybė priežasčių - karantinas, negali rasti santechnikų, negali nusipirkti medžiagų ir pan. Ar yra kokie įstatai, per kiek laiko turėtų sutvarkyti avarinę situaciją.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, Name yra atjungtas karštas vanduo jau 6 dienas Paskambinus bendrijos pirmininkei, gaunamas atsakymas, kad galbūt rytoj, galiausiai galbūt iki savaitės pabaigos bus sutvarkyta Daugybė priežasčių- karanti as, negali rasti santechnikų, negali nusipirkti medžiagų ir pan Ar yra kokie įstatai per kiek laiko turėtų sutvarkyti avarinę situaciją Labai ačiū už atsakymą
Klausimą uždavė: Danguole , 2021-02-04
Paskutinė redakcija: 2021-02-11
Reitingas:
(balsavo 0)

Visas avarijas likviduoti ir inžinerinių sistemų funkcijas atstatyti reikia kaip įmanoma greičiau, tačiau kiekviena situacija yra individuali - vieną problemą galbūt galima išspręsti greičiau, kitą - lėčiau. Bendrijos pirmininkas yra atsakingas už visų darbų organizavimą, bet konkrečius darbus vykdo bendrijos samdomi specialistai. Paaiškinimus apie vykdomus darbus jums turi pateikti (matome, kad teikia) bendrijos pirmininkas.

Tam, kad avarijų ir techninių gedimų tikimybė būtų kuo mažesnė, svarbu vykdyti nuolatinę pastato ir jo inžinerinių tinklų techninę priežiūrą. Bendrijos privalo organizuoti pastato ir jo inžinerinių tinklų apžiūras, šildymo sistemos turi būti ruošiamos žiemos sezonui ir pan. 

Gera praktika - pasirašyti sutartis su techninę priežiūrą vykdančiais specialistais arba organizacijomis, tuomet ir avarijų tikimybė bus mažesnė, ir gedimai bus likviduojami greičiau, ir bus galima kelti sutartyje numatytus reikalavimus (taip pat ir dėl terminų) darbus vykdantiems asmenims.

Bendrija taip pat turi organizuoti pastato dalių ir jo inžinerinių sistemų atnaujinimą tam, kad jos atitiktų privalomuosius reikalavimus ir kad tinkamai funkcionuotų. Žinoma, savininkai turėtų tam pritarti ir mokėti atitinkamus mokesčius.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas