Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / TECHNINĖ PASTATO PRIEŽIŪRA / Kaip organizuojama techninė pastato priežiūra

Name yra bendrija, noriu keisti stovus, kaimynai nesutinka, nors namas senas (daugiau nei 50 metų niekas nekeista), kas keitė - visi avarinės būklės. Ko reikia, į ką kreiptis, kaip susitvarkyti stovus? Nenoriu laukti avarijos, bet kaimynai po remonto niekaip nesutinka.

Neredaguotas klausimas:
name yra bendrija. Noriu keisti stovus, kaimynai nesutinka, nors namas senas virs 50 m niekas nekeista, kas keite-visi avarines bukles. Ko reikia ir kur krriptis, kaip susitvarkyti stovus. Tikrai nenoriu laukti avarijos, bet kaimynai po remonto nei kaip nesutinka
Klausimą uždavė: Ramunė, 2021-10-30
Paskutinė redakcija: 2021-11-03
Reitingas:
(balsavo 0)

Stovai yra bendrojo naudojimo objektas (BNO). BNO atnaujinimo darbai vykdomi pagal poreikį - nustačius pažeidimus, gedimus arba įvykus avarijai, to faktai įforminami apžiūrų aktuose. BNO atnaujinimui savininkai moka kaupiamuosius įnašus, kurie panaudojami nustatytiems defektams, pažeidimams, avarijoms šalinti (jeigu teisingai supratome iš pateikto teksto, stovų remonto darbai pagal poreikį pas jus yra vykdomi).

Jeigu specialistai rekomenduotų keisti esamus stovus dėl didelio jų nusidėvėjimo ir galimos avarijų grėsmės, tokį siūlymą reikėtų pateikti bendrijos narių visuotiniam susirinkimui, kuris turėtų patvirtinti ilgalaikį planą, pagal kurį bus keičiami stovai po 2 arba daugiau metų, ir pagal kurį tam bus ruošiamasi kaupiant tam tikro dydžio mėnesinius įnašus. SVARBU. Kaupiamųjų įnašų pagal ilgalaikį planą dydį turi patvirtinti ir daugiau nei pusė visų savininkų (jeigu nepatvirtintų, reikėtų keisti pasiūlymą, pavyzdžiui, ilginti kaupimo terminą mažinant mėnesinių įmokų dydį, ir vėl bandyti tvirtinti).

Taigi, siūlymas būtų - planuoti ir kaupti lėšas keitimo darbams. Greituoju būdu imtis keitimo darbų galima būtų tik tuomet, jeigu būtų toks specialistų rekomendavimas ir daugumos (ne 100 proc., bet 51 proc.) savininkų sutarimas ir dėl darbų, ir dėl jų kainos, ir dėl terminų.

Jeigu nei dėl kaupimo pagal ilgalaikį planą, nei dėl pirmenybinio stovų keitimo dauguma savininkų nepritaria, lieka - nustatytų gedimų ir pažeidimų ir avarijų šalinimas.
 
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas