Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / REVIZIJA, AUDITAS / Bendrijos auditas

Norime atlikti savo namo bendrijos auditą, bet bendrijos pirmininkas nesutinka ir neužsako įmonės kuri tai atliktų, nors yra visuotino susirinkimo sprendimas. Ar gali užsakyti auditą bendrijos valdyba, be bendrijos pirmininko sutikimo?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki. Norime atlikti savo namo bendrijos auditą, bet bendrijos pirmininkas nesutinka ir neužsako įmonės kuri tai atliktų, nors yra visuotino susirinkimo sprendimas. Ar gali užsakyti auditą bendrijos valdyba, be bendrijos pirmininko sutikimo?
Klausimą uždavė: Eugenijus, 2022-04-26
Paskutinė redakcija: 2022-04-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu jūsų bendrijos įstatuose įrašyta, kad bendrijai atstovauja bendrijos pirmininkas, būtent jis - bendrijos pirmininkas turės pasirašyti sutartį su asmeniu, kurį samdysite auditui (revizijai) atlikti. Valdybos nariai galėtų paraginti pirmininką pasirašyti su auditoriumi (revizoriumi) sutartį. Jeigu bendrijos pirmininkas nevykdo savo pareigų, siūlytume įteikti dėl to skundą savivaldybei - atlikę patikrinimą ir nustatę pareigų nevykdymo faktų, savivaldybės specialistai įpareigos bendrijos pirmininką pareigas vykdyti, gali jam skirti administracinę baudą.

PASTABA apie reviziją ir auditą: revizijos ataskaitos teikiamos laisvos rašytinės formos, tuo jos skiriasi nuo finansinių ataskaitų audito išvadų, kurių formą ir procedūras nustato Audito įstatymas ir tarptautiniai audito standartai. Be to, dėl netinkamai atlikto audito galima kreiptis į Lietuvos auditorių rūmus. Revizijos ir finansinių ataskaitų audito paslaugų kaina įprastai skiriasi.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas