Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų saugojimas

Nuo 2016 metų buvo kaupiamos lėšos iš bendrijos narių. 2020 metais nuspręsta atidaryti atskirą kaupiamąją sąskaitą, ar tos anksčiau sukauptos lėšos gal būti pervestos į kaupiamąją sąskaitą?

Neredaguotas klausimas:
Nuo 2016 m buvo kaupiamos lėšs iš bendrijos narių..Sukaupta lėšų už 3010 Eur..2020m nuspręsta atidaryti kaupimo sąskaitą.At tos lėšos gal būti pervestos į kaupimo sąskaitą. Bendrija iš 12 butų.
Klausimą uždavė: Zita Lužaitienė, 2021-08-28
Paskutinė redakcija: 2021-08-30
Reitingas:
(balsavo 0)

Pirmiausiai atkreipiame dėmesį į tai, kad lėšas pastatui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus turi kaupti (mokėti proporcingai priskaitomus įnašus) ne tik bendrijos nariai, bet visi to pastato savininkai, ir nesvarbu, ar nuosavybės teise asmuo (fizinis arba jurdinis) valdo butą, ar kokias kitas patalpas.

Visos sukauptos lėšos turi būti laikomos atskiroje banko sąskaitoje. Jeigu iš pradžių sukauptas lėšas laikėte atsiskaitomojoje bendrijos sąskaitoje, bet vėliau įvykdėte reikalavimą ir atsidarėte atskirą (depozitinę) kaupiamųjų lėšų sąskaitą, reikėtų visas iki tol sukauptas lėšas pervesti į tą naują sąskaitą ir pareikalauti, kad buhalteris kiekvieną mėnesį surinktas kaupiamąsias lėšas iš karto pervestų į kaupiamųjų lėšų atskirą sąskaitą. Kaupiamųjų lėšų negalima naudoti ne pagal paskirtį (pavyzdžiui, atlyginimams mokėti ir kitiems mokesčiams, nesusijusiems su pastato atnaujinimu pagal privalomuosius reikalavimus).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas