Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Per DNSB bendrijos susirinkimą su administratoriumi, buvo nuspręsta išrinkti namo laiptinės valytoją. Administartorius pasiūlė savo valytoją už 5 eur. mėnesinį mokestį butui. Pirmininkė nusprendė, kad tai per didelė kaina, ji ras pigesnį variantą. Po kiek laiko lapejyje pamatėme eilutę \"už valymą\" 5 ur. Pasirodo, kad valytoją išrinko pirmininkė (pirmininkė nėra namo gyventoja) su valdyba ir paskyrė jai 5 eur. mokestį nuo buto. Valytoja tapo pirmininkė. Apie tokį sprendimą bendrijos nariai nebuvo informuoti. Ar valytoją galėjo išrinkti ir nustatyti jos atlygį už darbą bendrijos pirmininkė su valdyba? Ar pirminikė gali būti bendrijos namo valytoja?

Neredaguotas klausimas:
Per DNSB bendrijos susirinkimą su administratoriumi, buvo nuspęsta iįrinkti namo laiptinės valytoją. Administartorius pasiūlė savo valytoją, už 5 eur. mėnesinį mokestį butui. Pirminikė nusprendė, kad tai per didelė kaina, ji ras pigesnį variantą. PO kiek laiko lapejyje pamatėme eilutę-\"už valymą\" 5 ur. Pasirodo, kad valytoją išrinko pirmininkė (pirmininkė nėra namo gyventoja) su valdyba ir paskyrė jai 5 eur. mokestį nuo buto. Valytoja tapo pirmininkė. Apie tokį sprendimą bendrijos nariai nebuvo informuoti. Ar valytoją balėjo išrinkti ir nustatyti jos atlygį už darbą bendrijos pirmininkė suvaldyba? ir ar pirminikė gali būti bendrijos namo valytoja? Ačiū.
Klausimą uždavė: Dalius, 2023-12-17
Paskutinė redakcija: 2023-12-20
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas gali būti ir laiptinių valytoju. Jeigu bendrijos nariai nebalsavo už konkretų paslaugų teikėją, o tik patvirtino laiptinių valymui skiriamą biudžetą (kiek daugiausiai per mėnesį sutinka už laiptinių valymą mokėti), valdyba (bendrijos pirmininkas yra valdybos išskirtinis narys, jis ir valdybos pirmininkas) gali išrinkti paslaugų teikėją, ir nustatyti jam atlygi, neviršijantį laiptinių valymui skirto biudžeto.

Mažiau klausimų kyla, kai susirinkime priimamas ir užprotokoluojamas konkretus sprendimas - įgalioti valdybą išrinkti paslaugų teikėją, nustatyti jam atlygį, neviršijantį tai paslaugai nustatyto budžeto.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas