Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / ĮSTATAI / Bendrijos įstatų tvirtinimo ir keitimo tvarka

Per kiek laiko išrinktas naujas bendrijos administratorius, norėdamas Registrų centre įregistruoti naujus įstatus, tai padaro? Per kiek laiko notaras peržiūri ir patvirtina naujus bendrijos įstatus?

Neredaguotas klausimas:
Per kiek laiko išrinktas naujas bendrijos administratorius,norėdamas Registrų centre registruoti naujus įstatus,notarų biure juos sutvarko? Per kiek laiko notaras "sutvarko" įstatus bendrijos?
Klausimą uždavė: Artūras, 2022-01-20
Paskutinė redakcija: 2022-01-21
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijai atstovauja Terminą "bendrijos administratorius" mes suprantame kaip naujai išrinktąjį bendrijos pirmininką. Bendrijų įstatymo 9 str. 2 dalyje įtvirtinta: "Bendrijos valdymo organai yra valdyba ir (arba) bendrijos pirmininkas. Bendrija įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo valdymo organus."

Jeigu tame pačiame bendrijos narių visuotiniame susirinkime, kuriame buvo išrinktas naujas bendrijos pirmininkas, buvo patvirtinti ir nauji bendrijos įstatai ir susirinkimas įgaliojo išrinktąjį bendrijos pirmininką įregistruoti naujus įstatus teisės aktų nustatyta tvarka, išrinktasis asmuo turi pateikti susirinkimo protokolą su visais jo priedais (be kitų priedų, pateikiami ir seni, ir nauji bendrijos įstatai) notarui, o notaro patvirtintus dokumentus turi pateikti Registrų centrui.

Naujus įstatus Registrų centre reikia įregistruoti ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo jų patvirtinimo susirinkime. Tai, kiek laiko užtruks dokumentų patikra notarų biure, priklauso nuo daugelio dalykų - nuo notaro užimtumo, nuo tikrinamų dokumentų kiekio, nuo papildomų klausimų kiekio ir pan. Būna, kad dokumentai patvirtinami per vieną ar dvi savaites, būna - per mėnesį arba užtrunka dar ilgiau, būna, kad notaras iš viso netvirtina pateiktų dokumentų dėl jų neatitikimo teisės aktams.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas