Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / VALDYBA / Valdybos narių kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Pirmininkas netinkamai vykdo savo pareigas, yra pažeidęs įstatymų, padaręs nuostolių. Ar gali valdyba savo sprendimu laikinai (iki visuotinio susirinkimo sušaukimo) sustabdyti pirmininko veiklą (įgaliojimus) ir iš savo narių išrinkti laikinai einantį pirmininko pareigas?

Neredaguotas klausimas:
Pirmininkas netinkamai eina savo pareigas, yra pažeidęs įstatymų, padaręs nuostolių. Ar gali valdyba savo sprendimu laikinai (iki visuotinio susirinkimo sušaukimo) sustabdyti pirmininko veiklą (įgaliojimus) ir iš savo narių išrinkti laikinai einantį pirmininko pareigas?
Klausimą uždavė: Mindaugas, 2022-08-23
Paskutinė redakcija: 2022-08-24
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatyme nurodyta, kad bendrijos pirmininką renka ir iš pareigų atšaukia ne valdyba, bet bendrijos narių susirinkimas

Bendrijos valdyba skiria vieną iš savo narių laikinai, iki naujo bendrijos pirmininko išrinkimo, eiti bendrijos pirmininko pareigas tuomet, kai bendrijos pirmininkas negali eiti pareigų (išvyko gyventi į užsienį, numirė, neįgali, naujos pareigos neleidžia eiti vadovaujamo darbo ir pan.) arba bendrijos pirmininko kadencija yra pasibaigusi, o naujas pirmininkas neišrinktas.

Valdyba gali sušaukti bendrijos narių susirinkimą ir pasiūlyti perrinkti bendrijos pirmininką. Plačiau valdybos kompetencija - Bendrijų įstatymo 16 str.

Galite valdybos posėdžiuose raginti bendrijos pirmininką ištaisyti klaidas, galite skųsti bendrijos pirmininko veiklą savivaldybei, prašydami atlikti jo veiklos patikrinimą...

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas