Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Sveiki .Mūsų namas yra 12 butų su palėpe. Palėpė yra įregistruota registru centre kaip ( negyvenamoji patalpa- neįrengta palėpė) turi savo unikalu nr. ir plane pažymėta kaip 13 butas. Visa palėpe esame pasidalinę proporcingai turimo buto plotui. Šiuo metu kai kurie kaimynai savo dalį pardavė antro aukšto gyventojams, šie įsirengė gyvenamas patalpas, iregistravo.Tai noriu pasiteirauti nuo kokio ploto skaičiuojamas kaupiamos lėšos stogo remontui. Ar tik nuo buto, ar nuo buto ir palėpės. Ačiū

Neredaguotas klausimas:
Sveiki .Mūsų namas yra 12butų su palėpe .Palėpė yra įregistruota registru centre kaip ( negyvenamoji patalpa- neįrengta palėpė)turi savo unikalu nr. ir plane pažymėta kaip 13 butas. Visa palėpe esame pasidalinę proporcingai turimo buto plotui. Šiuo metu kai kurie kaimynai savo dalį pardavė antro aukšto gyventojams ,šie įsirengė gyvenamas patalpas ,iregistravo .Tai noriu pasiteirauti nuo kokio ploto skaičiuojamas kaupiamos lėšos stogo remontui .Ar tik nuo buto ,ar nuo buto ir palėpės .Ačiū
Klausimą uždavė: valdas, 2026-06-10
Paskutinė redakcija: 2026-06-25
Reitingas:
(balsavo 0)

Jūsų aprašyta situacija ne visai aiški, tačiau bendras principas, kad bendrojo naudojimo objektus (pavyzdžiui, stogą) turi išlaikyti visi namo butų ir kitų patalpų savininkai. Nesvarbu, ar tai butas, ar kita patalpa, vienas atskiras unikalus numeris – tai vienas savininkas. Visų nekilnojamojo turto objektų, įregistruotų Nekilnojamojo turto registrų informacinėje sistemoje, savininkai turti proporcingai prisidėti. Jeigu tas savininkas – tai bendraturčiai, tie bendraturčiai atritinkamai tarpusavyje dalijasi išlaidas.

Civilinio kodekso 4.82 str.:

3. Butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui (statiniui) išlaikyti ir išsaugoti, įstatymuose nustatyta tvarka mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas