Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Yra įkurta bendrija, bendrijai nepriklausau. Turime bendrą žolę (vaikų žaidimų aikštelėje), samdome žmogų pjauti veją. Ar reikalinga pagal Bendrijų įstatymą sutartis su užsakovu pateikti savininkams? Ar užtenka tik sąskaitos už atliktus darbus?

Neredaguotas klausimas:
Yra ikurta bendrija, bendrijai nepriklausau. Turime bendra zole ( vaiku zaidimu aiksteleje) samdome zmogu pjauti veja. Ar reikalinga pagal bendrijos istatymus sutartis su uzsakovu pateikti savininkams? ar uztenka tik saskaitos uz atliktus darbus?
Klausimą uždavė: Gabrielė, 2022-08-08
Paskutinė redakcija: 2022-08-10
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas sutartis su paslaugų teikėjais sudaro neviršydamas konkrečiam tikslui skiriamo biudžeto (bendrijos nariai tvirtina metinę pajamų ir išlaidų sąmatą), būna kartais, kad susirinkimas įpareigoja pirmininką pasirašyti sutartį su konkrečiu asmeniu konkrečiomis sąlygomis, būna, kad įpareigoja valdybą išrinkti paslaugų teikėją neviršijant nustatyto biudžeto, o bendrijos pirmininkas atsiskaito bendrijos nariams ir savininkams savo metinėje ataskaitoje, todėl klausimų neturėtų daug kilti arba atsakyti į juos neturėtų būti sunku... 

Sutartys sudaromos visų savininkų bendriems interesams tenkinti, todėl jeigu savininkas (teisėtas pagrindas) klausia apie mokėjimus ar pan. (teisėtas tikslas) ir jeigu tam reikia paaiškinimo apie sutartį, galima detaliai paaiškinti situaciją, galima pateikti susipažinti ir sutartį (jeigu reikėtų, nuasmenintą). Informacijos slėpimas nuo savininkų kelia jų nepasitikėjimą ir bereikalingą nerimą.

Pagal Bendrijų įstatymo 14 str. 7 dalį "Bendrijos pirmininkas privalo per 10 darbo dienų nuo buto ar kitų patalpų (pastato) savininko kreipimosi gavimo dienos suteikti išsamią informaciją apie bendrijos organų sprendimus, bendrijos turtą, kaupiamąsias lėšas, įmokas ir kitus privalomus mokėjimus, susijusius su bendrijos veikla".

Pagal Benrijų įstatymo 21 str. 3 dalies punktus, butų ir kitų patalpų savininkai turi teisę:
4) gauti informaciją apie nustatytas įmokas bendrosios dalinės nuosavybės teisės objektams išlaikyti ir išsaugoti (remontuoti), kaupiamąsias lėšas pastatui (pastatams) atnaujinti, taip pat apie kitas su pastato (pastatų) priežiūra ir naudojimu susijusias įmokas;
5) reikalauti, kad bendrijos valdymas ir bendrojo naudojimo objektų naudojimas ir priežiūra užtikrintų butų ir kitų patalpų (pastatų) savininkų teisių įgyvendinimą ir atitiktų jų teisėtus interesus.

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas