Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Pažyma apie prievolių įvykdymą

susijęs klausimas

Pažyma apie prievolių įvykdymą (2021-05-26) komentarų: 0 peržiūrų: 671

Bendrijų įstatymo 21 str. 6 dalis: "Butų ir kitų patalpų (pastato) savininkas, parduodamas, dovanodamas ar kitaip perleisdamas nuosavybės teise jam priklausantį butą ar kitas patalpas (pastatą), privalo apie tai pranešti bendrijos pirmininkui (valdybai) ir atsiskaityti su bendrija pagal savo prievoles, kurių vykdymo terminas yra suėjęs. Tvirtinant perleidimo sandorius, turi būti pateikta bendrijos pirmininko (valdybos) išduota pažyma apie prievolių bendrijai įvykdymą ir (arba) neįvykdytas prievoles. Įstatymų nustatytais atvejais pirkimo–pardavimo, dovanojimo ar kitokio buto ar kitų patalpų (pastato) perleidimo sutartyje gali būti numatytas buvusio savininko turėtų prievolių perdavimas naujam savininkui".
susijęs klausimas

Kaip galima gauti pažymą, kad nesu skolingas bendrijai? (2021-05-26) komentarų: 0 peržiūrų: 3159

Siūlome kreiptis į savo bendrijos pirmininką (valdybos narį) patikrinęs buhalterinius duomenis, jis pasirašys ir pateiks jums reikalingą pažymą. Tokia prievolė valdymo organų nariams priskirta Bendrijų įstatyme. Bendrijų įstatymo 21 str. 6 dalyje sakoma: "Butų ir kitų patalpų (pastato) savininkas, parduodamas, dovanodamas ar kitaip perleisdamas nuosavybės teise jam priklausantį butą ar kitas patalpas (pastatą), privalo apie tai pranešti bendrijos pirmininkui... (skaityti viską)