Pamiršote slaptažodį?     Jungtis per FB
Vartotojo vardas: Slaptažodis:
2017-03-10
Naujovė bendrijoms – biudžetavimas

biudzetavimasUAB „Skaidri apskaitos sistema“ ir toliau investuoja į pirmininkų darbą palengvinančias priemones. Neseniai pristatėme galimybę, kuri leidžia bendrijų pirmininkams lengviau bendrauti su visais bendrijos gyventojais, o dabar siūlome jums dar vieną naujovę – biudžetavimą.


Ši funkcija palengvina pirmininkų darbą, taupo gyventojų laiką ir, svarbiausia, leidžia pačiai bendrijai savarankiškai sudaryti savo biudžetą arba vadinamą kitaip – pajamų išlaidų sąmatą.
 

Trumpai apie biudžetavimą. Pagrindinis biudžetavimo tikslas – užtikrinti trumpalaikį veiklos planavimą ir veiklos rezultatų kontrolę. Konkrečiau šiuo atveju biudžetavimas tai išanksto rengiamas bendrijos finansinis planas. Jame numatomi mokesčiai, galimos išlaidos, pateikiama pinigų paskirstymo metodika.


Pirmininkams parengus finansinį planą ir jį patvirtinus bendrijos susirinkime jis galios visus metus iki kol bus pakeistas ir todėl tą laiką nebereikės jokių papildomų susirinkimų susijusiu su šiuo klausimu, išskyrus atvejus, kai yra būtina koreguoti planą dėl papildomų paslaugų ar naujų bendrijos poreikių patvirtinimo. Patvirtintas oficialus biudžetas turėtų būti teikiamas svarstyti valdybai ar susirinkimui, kaip ateinančių metų veiklos planas. Tokiame plane aiškiai išdėstyta ir nurodyta pagrindinė informacija, numanomos išlaidos.
 

Pačio biudžeto rengimas pirmininkams neturėtų sukelti sunkumų: mūsų sistemoje pateikiamos dvi pagrindinės biudžeto pildymo formos – pagrindiniai bendrijos duomenys ir mokesčiai. Pirmoje surašoma informacija apie bendriją, pavyzdžiui: bendras jos gyventojų ir butų skaičius, o kitoje – mokesčiai už visas komunalines, buhalterines bei kitas išlaidas, tokias kaip pinigų kaupimas namo renovavimui. Šalia taip pat galima surašyti ir išlaidas, kurios taikomos už surinktus mokesčius: įvairūs komisiniai mokesčiai.
 

Bendrijos 2017-ųjų metų biudžetą gali tvirtinti jau per naują sistemą. Primename, kad biudžetas kartu su praėjusių metų finansine ataskaita turi būti patvirtintas per pirmus tris metų mėnesius.

Komentarai (0) 0-0
Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!
Komentuoti
Vardas*:       El. paštas*:

Anoniminė užklausa
Jeigu manote, kad Jūsų namui reikia skaidrios buhalterijos apskaitos paslaugų, galite mums palikti anoniminę žinutę ir mes pasistengsime Jūsų name pristatyti savo paslaugas. Nurodykite namo adresą (miestas, gatvė, namo numeris) ir pastabą: 
        
 

 

BŪK SKAIDRUS!

 

"Pirmąją nakties pusę galvok apie savo trūkumus, antrąją – apie kitų."

 

"Neryžtingas žmogus, kaip neužgrūdintas kardas."

 

"Jeigu tavo sąžinė švari, nebijok, kai naktį pabels į duris."

 

"Geriau badauti su švaria sąžine, nei apsiryti su nešvaria."

 

"Žemę reikia giliai įdirbti, žinojimą reikia nuolat tobulinti."

 

"Jeigu širdyje neslepi nieko bloga, nebijok žmonių teismo."

 

 

 Senovės kinų išmintis

Puslapio krovimas: 0.0048 sek.