Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar bendrijos nariai turi sumokėti pirmininkės inicijuotas rinkliavas, nepagrįstas buhalterinės apskaitos dokumentais? Ar buhalterinę apskaitą vedanti įmonė turi teisę tokias nesumokėtas rinkliavas traktuoti kaip bendrijos narių skolas?

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, Norėčiau paklausti ar bendrijos nariai turi sumokėti pirmininkės inicijuotas rinkliavas, nepagrįstas finansiniais dokumentais? Ar buhalterinę apskaitą vykdanti įmonė turi teisę tokias nesumokėtas rinkliavas paversti bendrijos narių skolomis? Lauksiu atsakymo. ačiū
Klausimą uždavė: Anželika, 2021-11-25
Paskutinė redakcija: 2021-11-26
Reitingas:
(balsavo 0)

Civilinio kodekso 4.83 str. 4 dalyje sakoma: "Buto ir kitų patalpų savininkas (naudotojas) neprivalo apmokėti išlaidų, dėl kurių jis nėra davęs sutikimo ir kurios nesusijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais arba dėl kurių nėra priimtas butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo sprendimas šio kodekso 4.84 ir 4.85 straipsniuose nustatyta tvarka." 

Bendrijos pirmininkas bendrijos veiklą organizuoja vadovaudamasis bendrijos narių patvirtintu metiniu biudžetu, ilgalaikiu planu (jeigu yra patvirtintas), kitais bendrijos narių ir visų savininkų sprendimais, taip pat Vyriausybės patvirtinta (tam tikrais atvejais - visų savininkų patvirtinta) kaupiamųjų lėšų kaupimo tvarka. Buhalteris apskaitą veda vadovaudamasis bendrijos pirmininko ir bendrijai paslaugas teikiančių asmnenų pateiktais dokumentais.

Pasibagus finansiniams metams bendrijos revizorius (revizijos komisija) turi patikrinti, kaip buvo leidžiamos lėšos, ar pirkimai pagrįsti bendrijos narių (visų savininkų) sprendimais ir buhaltrinės apskaitos dokumentais. Su revizijos ataskaita turti teisę susipažinti visi savininkai, į ją atsižvelgdami bendrijos nariai tvirtina (netvirtina) bendrijos pirmininko metinę ataskaitą.

Jeigu jums kelia įtarimų ir nerimo konkretus pirkimas, siūlytume kreiptis į bendrijos pirmininką paaiškinimo. Pagal Bendrijų įstatymo 14 str. 7 dalį "Bendrijos pirmininkas privalo per 10 darbo dienų nuo buto ar kitų patalpų (pastato) savininko kreipimosi gavimo dienos suteikti išsamią informaciją apie bendrijos organų sprendimus, bendrijos turtą, kaupiamąsias lėšas, įmokas ir kitus privalomus mokėjimus, susijusius su bendrijos veikla."

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas