Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar bendrijos pirmininkas turi teisę su prieš metus vykusio susirinkimo protokolu, ant kurio niekas iš gyventojų nepasirašė, kreiptis be gyventojų žinios į savivaldybę ir Registrų centrą dėl neiventorizuotų patalpų įteisinimo?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena.Ar bendrijos pirmininkas turi teisę su prieš metus vykdyto susirinkimo protokolu ant kurio niekas iš gyventojų nepasirašė kreiptis be gyventojų žinios į savivaldybę ir registrų centrą dėl neiventorizuotų patalpų įteisinimo?Ačiū
Klausimą uždavė: Diana, 2021-02-04
Paskutinė redakcija: 2021-02-11
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos narių (pastato butų ir kitų patalpų visų savininkų) sprendimai priimami susirinkimuose arba balsuojant raštu. Susirinkimų protokolus pasirašo susirinkimo pirmininkas ir susirinkimo sekretorius, taip pat balsus skaičiavę asmenys. Visi susirinkimo dalyviai protokolo pasirašyti neprivalo. Pirmininko teisės kreiptis į valstybės institucijas vertinimas priklauso nuo susirinkime priimtų konkrečių sprendimų ir jų teisėtumo, taip pat ir nuo to, ar susirinkimas buvo sušauktas teisėtai.

Prie protokolo turi būti pridėtas bendrijos narių (visų savininkų) sąrašas, susirinkimo dalyvių su jų parašais sąrašas, dokumentai, įrodantys, kad susirinkimas buvo sušauktas laikantis privalomų procedūrų (pranešimas apie šaukiamą susirinkimą, nuorodant darbotvarkės klausimus ir kiti), taip pat ir kiti aktualūs dokumentai.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas