Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar bendrijos pirmininko veiklos finansinius ir kitus trūkumus geriau nagrinėti jam esant Bendrijos pirmininku, ar galima tai daryti ir panaikinus bendriją. Ar Bendrijos banko sąskaitoje esamų lėšų panaudojimo išrašus likvidavus bendrija (ar nelikvidavus) gali gauti visuotino susirinkimo protokole įgaliotas asmuo, ar tik teismo sprendimu. Ar geriau tai daryti iki bendrijos likvidavimo? Ar neteisėtai bendrijos pirmininko išleistus pinigus Bendrija gali susigrąžinti tik teismo sprendimu, ar yra kitas kelias.

Neredaguotas klausimas:
Ar bendrijos pirmininko finansinius ir trukumus geriau nagrinėti jam esant Bendrijos pirmininku ar galima tai daryti ir panaikinus bendriją. 2) Ar Bendrijos banko saaskaitoje esamų kasmetinius lėšų panaudojimo išrašus likvidavus bendrija (ar nelikvidavus) gali gauti visuotino susirinkimo protokole įgaliotas asmuo, ar tik teismo sprendimu. Ar geriau tai daryti iki bendrijos likvidavimo? 3) Ar neteisėtai R. Zaicevo išleistus pinigus Bendrija gali susigražinti tik teismo sprendimu, ar yra kitas kelias.
Klausimą uždavė: Vytautas, 2022-11-19
Paskutinė redakcija: 2022-11-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininko veiklos pažeidimus siūlytume nagrinėti nedelsiant. Savininkų abejingumas - taip pat argumentas.
Bendrijoje auditu turi užsiimti revizorius (revizijos komisija), kuris gali (turi) peržiūrėti ne tik metinę bendrijos pirmininko, metines finansines ataskaitas ir visus pirminius buhalterinius dokumentus, bet ir jūsų minimus banko išrašus. Revizorių renka (įgalioja) bendrijos narių susirinkimas.
Pirmininką dėl jo veiklos pažeidimų galima skųsti savivaldybei (atliks patikrinimą, įpareigos ištaisyti trūkumus, gali skirti nuobaudą). Galima kreiptis ir į teismą.
Likviduojant bendriją su kreditoriais atsiskaitoma per likvidavimo administratorių. Teisėje galioja tam tikri apskundimo senaties terminai.
Įsigilinę į konkrečią situaciją bendrijos veiklos organizavimo klausimais galėtų padėti bendrijų konsultantai, dėl veiksmų teismine tvarka - advokatas.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas