Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Bendrijos nariai per 6 metus surinko apie 30 000 eurų, kurie yra banko sąskaitoje. Bendrijos pirmininkas už jas neatsiskaito. Kaip gauti kasmetinius banko išrašus? Ar būtinas Teismas?

Neredaguotas klausimas:
Bendrijos nariai per 6 metus surinko apie 30 000 eurų, kurie yra banko sąskaitoje. Bendrijos pirmininkas už jas neatsiskaito. Kaip gauti kasmetinius banko išrašus? Ar būtinas Teismas? Dėkoju. Vytautas
Klausimą uždavė: Vytautas, 2022-11-16
Paskutinė redakcija: 2022-11-16
Reitingas:
(balsavo 0)

Jeigu jūsų bendrijos pirmininkas nepateikia bendrijos nariams tvirtinti ir (arba) savininkams pageidaujant susipažinti bendrijos metinių veiklos ir finansinių ataskaitų (jose turi atsispindėti visa veikla ir finansiniai duomenys), rašytinį skundą dėl to galite pateikti jūsų savivaldybei. Savivaldybė gali įpareigoti bendrijos pirmininką įvykdyti jo pareigas, gali skirti jam asmeninę nuobaudą.

Revziją (gaunant prieigą prie visų buhalterinių dokumentų) gali (ir kasmet privalo) atlikti jūsų bendrijos revizorius (revizijos komisija), tam jis yra renkamas, jam deleguojama pareiga ir teisė tikrinti buhalterinisu dokumentus.

Galite užduoti bendrijos pirmininkui konkrečių klausimų dėl mokesčių ir kitų, jis privalo pateikti jums detalius paaišknimus per 10 darbo dienų. Jeigu atskaymų nepateikia, galite skųsti jį savo savivaldybei (savyvaldybės vykdo bendrijų veiklos priežiūrą).

Savininko prašymas pateikti banko išrašus abejotinas, turėtų būti labai aiškiai nurodytas tokio prašymo teisėtas pagrindas, teisėtas tikslas ir turėtų būti pagrįsta prašomų duomenų apimtis.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas