Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / KAUPIAMOSIOS LĖŠOS / Kaupiamųjų lėšų naudojimas

Ar bendrijos valdyba - du asmenys ir pirmininkas teisėtai panaudojo kaupiamąsias lėšas vieno savininko rūsio išbetonavimui ar neturejo tai nuspręsti didžioji dauguma bendrijos savininkų?

Neredaguotas klausimas:
Trisdesimt metu del statybininku broko, vienos laiptines rusio koridoriu uzlieja vanduo, kuris sunkiasi per laukines rusio sienas ir per koridoriaus grindis, dregme, smarve pastoviai.Bendrijos kaip sukurta jau 10 metu , bet niekada konkreciai nesuplanuota isspresti ta problema nes didzioji dauguma butu kitose dviejuose laiptinese.Kadangi namas buves statybininku zinybinis, patys gyventojas bande ne karta kazka daryti.Taciau nepavyko , Vanduo pagrinde lyjant lietui ar tirpstant sniegui, sunkiasi per galine koridiriaus siena i koridoriu, taip yra apsemiami gyventoju rusiai.Zmones daresi grindis kelesi auksciau, dabar jau per eile metu viskas ispuvo. Viena buto savininke sumane savo rusyje pasidaryti gintaro apdirbimo dirbtuves , todel pareikalavo bendrijos pirmininko isbetonuoti jos rusio grindis matyvuidama tuom, kad viso rusio uzliejimo problema yra, kad pas ja rusyje vanduo nors is tikro vanduo i jos rusi kaip ir i kitu gyventoju rusius, patenka is koridoriaus ir kad vanduo neapsemtu ir kitu savininku rusius reikejo pirmiausia nustatyti priezasti. Pirmininkas ir valdyba skyre 300 euru vieno rusio grindu isbetonavimui, bet visu rusiu savininku problemos neusprende nes vanduo kaip kuo toliau, tuo daugiau plusta i rusiu koridoriu, kiti savininkai be guminiu batu negali patekti i savo rusius. Ar bendrijos valdyba du asmenys ir pirmininkas teisetai panaudojo kaupiamas lesas vieno savininko rusio isbetonavimui ar neturejo tai nuspresti didzioji dauguma bendrijos savininku?
Klausimą uždavė: Regina, 2023-01-05
Paskutinė redakcija: 2023-01-05
Reitingas:
(balsavo 0)

Kaupiamosiomis lėšomis galima mokėti už:

1) už bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus, atliktus pagal ilgalaikį planą, kurį tvirtina bendrijos nariai, bet tuo tikslu kaupiamų lėšų tarifą turi patvirtinti ir dauguma savininkų (bendrijoje laiknai gali ir nebūti ilgalaikio plano);

2) už ilgalaikiame plane nenumatytus bendrojo naudojimo objektų priežiūros darbus, kurie būtini pagal privalomuosius jų naudojimo ir priežiūros reikalavimus (bendrųjų konstrukcijų nenumatytiems defektams ir deformacijoms, inžinerinių sistemų sutrikimams ir gedimams šalinti, įskaitant šių sistemų avarijoms lokalizuoti ir likviduoti reikalingus darbus, medžiagas ir įrenginius, kurie neįskaičiuoti į namo ir jo inžinerinių sistemų priežiūros (eksploatavimo) tarifus). Darbų poreikis turi būti pagrįstas specialistų apžiūros aktais. Privalomieji darbai gali būti apmokami iš rezervinių kaupiamųjų lėšų (pagal ilagalaikį planą renkamų lėšų šiuo tikslu naudoti negalima). Bendrijos nariai gali nustatyti tokių darbų eiliškumą. 

Asmenine nuosavybės teise valdomo objekto remonto darbus turi apmokėti to objekto savininkas, bet jeigu objektas priskirtas bendrojo naudojimo kategorijai, tai tokio objekto remontas yra visų savininkų rūpestis (jeigu nėra kokių papildomų susitarimų ar sprendimų).

Daugumos savininkų pritarimo reikia, kai bendrojo naudojimo objektą siekiama ne suremontuoti pagal privalomuosius jo priežiūros reikalavimus (kad būtų tinkamas naudoti), bet pagerinti.

Jegu manote, kad kaupiamosios lėšos buvo panaudotos pažeidžiant teisės aktus, galite bendrijos pirmininką (valdybą) raštu skųsti jūsų savivaldybei, prašydama atlikti patikrinimą. Savivaldybės darbuotojai įsigilins ir įvertins pirmininko (valdybos) priimtų sprendimų teisėtumą.

 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas