Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar bendrijos valdybos pirmininkas gali kreiptis į teisininkus konsultacijų (jei tai patvirtina valdyba), jei nuolat prieš jį taikomas psichologinis smurtas, rašomi skundai ir grasinimai.

Neredaguotas klausimas:
Ar bendrijos valdybos pirmininkas gali kreiptis į teisininkus konsultacijų (jei tai patvirtina valdyba), jei nuolat prieš jį taikomas psichologinis smurtas, rašomi skundai ir grasinimai.
Klausimą uždavė: Kristina, 2022-11-23
Paskutinė redakcija: 2022-11-29
Reitingas:
(balsavo 0)

Vadovaujantis Bendrijų įstatymo 3 str. 3 dalimi, Bendrijai draudžiama: 

1) bendrijos lėšas naudoti sprendžiant teisminius ginčus tarp bendrijos valdymo organo ir bendrijos narių dėl bendrijos valdymo klausimų ir kitiems tikslams, negu nustatyta bendrijos įstatuose;    
2) teikti paskolas, garantuoti, laiduoti, įkeisti bendrijos turtą ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių įvykdymą. 

Jeigu, pavyzdžiui, bendrijos narių susirinkimo sprendimu bendrija biudžete yra numačiusi ir renka lėšas nenumatytoms išlaidoms, kurias leidžiama bendrijos pirmininko ar valdybos nuožiūra naudoti ir teisinėms konsultacijoms dėl bendrijos veiklos organizavimo, tokias lėšas būtų galima panaudotiti teisinėms konsultacijoms dėl bendrijos veiklos organizavimo. Jeigu tokios lėšos nenumatytos, galima būtų gauti dėl jų bendrijos narių sutikimą susirinkime arba balsuojant raštu.

Asmeniniais klausimais konsultuotis ar teistis reikėtų asmenine tvarka. Skundai gali būti pagrįsti arba nepagrįsti. Dėl grasinimų galbūt galima būtų kreiptis į policiją. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas