Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Kas renka ir atšaukia bendrijos pirmininką iš pareigų

Ar buvo teisėtai mokamas atlyginimas bendrijos pirmininkui, jeigu teismo sprendimu buvo pripažinta, kad visuotiniame bendrijos susirinkime išrinktas bendrijos pirmininkas negali būti laikomas teisėtai išrinktu?

Neredaguotas klausimas:
Ar buvo teisėtai mokamas atlyginimas bendrijos pirmininkui, jei teismo sprendimu buvo pripažinta, kad vykusiame visuotiniame bendrijos susirinkime išrinktas bendrijos pirmininkas negali būti laikomas teisėtai?
Klausimą uždavė: Soneta, 2021-04-19
Paskutinė redakcija: 2021-04-19
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas pareigas pradeda eiti nuo jo išrinkimo dienos, jeigu su juo sudarytoje darbo sutartyje nenurodyta kitaip (Bendrijų įstatymo 14 str. 2 dalis). Bendrijos nariai gali nustatyti, kad išrinktasis bendrijos pirmininkas pareigas pradės eiti po to, kai jis bus įregistruoras VĮ Registrų centre ir gali įpareigoti vieną iš bendrijos narių pasirašyti darbo sutartį su išrinktuoju pirmininku po to, kai jis bus įregistruoras VĮ Registrų centre. Deja, ne visada taip nustatoma, gyvenime būna visaip. Pavyzdžiui, konstatavus, kad buvo pažeistos rinkimo procedūros išrinktasis pirmininkas gali būti neregistruojamas. Gali būti ir taip, kad nepripažįstamas teisėtai išrinktu jau įdarbintas asmuo. Bet už darbą turi būti atliginama pagal susitarimą. Jeigu buvo pasirašyta darbo sutartis ir asmuo vykdė pareigas, jis turėjo teisę gauti atlyginimą. Jeigu buvo pažeistos rinkimo procedūros, tai - rinkimų organizatoriaus kaltė... 
 

Komentarai (1) 1-1
  1. Vienos Bendrijos narys

    2021-06-19, 00:04:59
    O jegu tas asmuo, kuris buvo pripazintas teismu neteisetai isrinktu, ir yra tu rinkimu organizatorius , ka tokiu atveju daryti bendrijos nariams?

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas