Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI

Ar daugiabučio namo vėdinimo sistema yra bendro naudojimo inžinerinė sistema? Ar vieno vedinimo kanalo taisymą turi apmokėti tik tuo kanalu besinaudojantys gyventojai ar visas namas?

Neredaguotas klausimas:
Ar daugiabučio namo vėdinimo sistema yra bendro naudojimo inžinerinė sistema? Ar vieno vedinimo kanalo taisymą turi apmokėti tik tuo kanalu besinaudojantys gyventojai ar visas namas? Ar galima dėti lygybės ženklą tarp vėdinimo sistemos ir, tarkim, šalto vandens sistemos, kalbant apie remonto darbų apmokėjimą?
Klausimą uždavė: Vaida, 2022-02-01
Paskutinė redakcija: 2022-02-01
Reitingas:
(balsavo 1)
 

Pastato bendrojo naudojimo objektai yra aprašyti Bendrijų įstatymo 2 str. 15 dalyje. Be kitų objektų, bendrojo naudojimo objektams priskirtinos ir visos bendrosios pastato inžinerinės sistemos: pastato bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, dujų, šilumos, sanitarinės technikos ir kita įranga (įskaitant pastato elektros skydinę, šilumos punktą, šildymo ir karšto vandens sistemos vamzdynus ir radiatorius, vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynus, rankšluosčių džiovintuvus). Jeigu vėdinimo sistema irgi yra bendrojo naudojimo (tikėtina, taip ir yra), ji taip pat turėtų būti priskirta bendrojo naudojimo objektams - pasitikslinkite, kas yra įrašyta į jūsų pastato bendrojo naudojimo objektų aprašą (toks aparašas privalo būti, bendrijose jį tvirtina bendrijos narių visuotinis susirinkimas).

Bendrojo naudojimo objektų atnaujinimas pagal privalomuosius jų priežiūros reikalavimus - visų savininkų pareiga (mokestiniai įnašai priskaitomi proporcingai pagal patalpų plotą). Kartais tai gali būti ir dalies savininkų pareiga, bet tik tuomet, jeigu tam tikras bendrojo naudojimo objektas bendrojo naudojimo apraše būtų priskirtas ne visiems savininkams, o tik daliai savininkų (tuomet mokėtų tik ta dalis savininkų). 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas