Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BENDROJO NAUDOJIMO OBJEKTAI

Rekomenduojame peržiūrėti šios temos potemes:

susijęs klausimas

Ar gali daugiabučio namo buto gyventojas pasidaręs projektą buto remontui ir gavęs savivaldybės leidimą to buto remontui, t.y., 3 kambarių butą padalinęs į 2 atskirus butus, negriaunant buto nešančiųjų sienų, įregistruoti Registrų centre kaip 2 atskirus kadastrinius vienetus-butus neturėdamas namo gyventojų ir valdybos pritarimo/sutikimo ir savavališkai didinti daugiabučiame name butų skaičių. Namas priklauso bendrijai, bendrijos nariai visuotinio bendrijos narių susirinkimo metu raštiškai patvirtino, kad nesutinka su butų skaičiaus didinimu name. Ar įmanoma laimėti bylą teisme dėl tokios buto savininko savivalės? (2023-02-19) komentarų: 0 peržiūrų: 282

Siekimas padalinti butą į kelis turbūt siejasi ir su bendrojo naudojimo objektų (galbūt inžinerinių sistemų ar pastato konstrukcijų) griovimu, keitimu, naudojimu, o Civlinio kodekso 4.85 str. 1 dalyje sakoma: "Sprendimai dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo, taip pat dėl naujų bendrojo naudojimo objektų sukūrimo ir disponavimo jais klausimų, priimami butų ir kitų patalpų savininkų balsų dauguma, jeigu įstatymuose nenustatyta kitaip. Kiekvieno buto ir kitų... (skaityti viską)