Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar daugiabučių namų bendrija privalo turėti dvi banko sąskaitas? Toks punktas yra nurodytas visuose įstatų pavyzdžiuose.

Neredaguotas klausimas:
Sveiki, ar daugiabučių namų bendrija privalo turėti dvi banko sąskaitas? Toks punktas yra nurodytas visuose įstatų pavyzdžiuose. 6. Bendrija turi mažiausiai dvi sąskaitas Lietuvos Respublikoje įregistruotuose bankuose ar kitose kredito įstaigose. Mažiausiai viena iš jų yra „kaupiamųjų lėšų sąskaita“, kurioje kaupiamos ir patikėjimo teise valdomos butų ir kitų patalpų savininkų (toliau – patalpų savininkai) lėšos, skirtos Pastato atnaujinimui.
Klausimą uždavė: Dominykas, 2022-08-31
Paskutinė redakcija: 2022-09-01
Reitingas:
(balsavo 0)

Taip, bendrija privalo turėti dvi sąskaitas banke (atsiskaitomąją ir depozitinę), nes pagal teisės aktus kaupiamosios lėšos turi būti laikomos atskirai nuo atsiskaitomųjų lėšų, ir kaupiamosios lėšos negali būti naudojamos jokiu kitu tikslu, o tik - bendrojo naudojimo objektų atnaujinimui pagal privalomuosius jų priežiūros reikalavimus.

Tai reiškia, pavyzdžiui, kad darbo užmokstį, mokesčius Sodrai ar VMI, mokėjimus už statinio apžiūras, aplinkos tvarkymą, laiptinių valymą, bendrąją elektrą ir kitus, galima mokėti tik atsisakitomoje sąskaitoje esančiais pinigais, o kaupiamosiomis lėšomis galima apmokėti tik privalomuosius remonto ar avarijų likvidavimo darbus. 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas