Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / TECHNINĖ PASTATO PRIEŽIŪRA / Kaip organizuojama techninė pastato priežiūra

Ar esant avarinės būklės bendrojo naudojimo objektui (kanalizacijos stovas apibėgęs lyg fekalijomis ir šlapiuoja toliau) jį privalo keisti bendrija iš savo kaupiamų lėšų ar tai daryti turi savininkas savo lėšomis? Bendrijos pirmininkas atsisako keisti iš bendrijos lėšų, nes yra keletas butų, kurie jau yra pasikeitę savo butuose esančius stovus.

Neredaguotas klausimas:
Ar esant avarinės būklės bendro naudojimo objektui (kanalizacijos stovas apibėgęs lyg fekalijomis ir šlapiuoja toliau) jį privalo keisti bendrija iš savo kaupiamų lėšų ar tai daryti turi savininkas savo lėšomis? Bendrijos pirmininkas atsisako keisti iš bendrijos lėšų, nes yra keletas butų, kurie jau yra pasikeitę savo butuose esančius stovus.
Klausimą uždavė: Rita, 2022-07-05
Paskutinė redakcija: 2022-07-05
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos uždavinys - rūpintis bendrojo naudojimo obektais, organizuoti jų priežiūrą ir atnaujinimą, o sukauptos lėšos skiriamos namui (bendrojo naudojimo objektams) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Už bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus proporcingai savo daliai moka visi savininkai. Siūlome paskaityti LR Civilinio kodekso 4.82 str. ir 4.83 str.

Pastaba. Atnaujinimo darbų būtinybę reikėtų įrodyti specialistų apžiūros aktu.

Pastaba. Jeigu kai kurie savininkai savo noru ir gera valia atliko neprivalomus bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbus, galbūt tai būtų galima laikyti tam tikra savanoriška parama. Jeigu jie ėmėsi būtinų priemonių, kad būtų išvengta žalos arba kad būtų pašalinta grėsmė bendrojo naudojimo objektams, jie galėtų reiklauti, kad visi savininkai atlygintų išlaidas, viską reikėtų pagrįsti dokumentais.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas