Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / BUHALTERINĖS APSKAITOS TVARKYMAS / Kiti buhalterinės apskaitos ypatumai

Ar gali bendrijos narys ar keli nariai savo lėšomis samdyti auditorių finansinei bendrijos veiklai audituoti be bendrijos pirmininko sutikimo?

Neredaguotas klausimas:
Laba diena, ar gali bendrijos narys ar keli nariai savo lėšomis samdyti auditorių finansinei bendrijos veiklai audituoti be bendrijos pirmininko sutikimo? Ačiū.
Klausimą uždavė: Lina, 2022-09-22
Paskutinė redakcija: 2022-09-23
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijų įstatyme yra nurodyta, kad bendrijos narių visuotinis susirinkiams gali priimti sprendimą dėl bendrijos finansinio audito atlikimo, tai bendrijos narių susirinkimo kompetencija, žr. Bendrijų įstatymo 10 str. 1.5 dalį. Bet kuris bendrijos narys gali pasiūlyti susirinkime balsuoti dėl audito, pateikdamas argumentus.

Primename, kad bet kuris savininkas gali raštu kreiptis į bendrijos pirmininką prašydamas suteikti jam išsamią informaciją apie bendrijos organų sprendimus, bendrijos turtą, kaupiamąsias lėšas, įmokas ir kitus privalomus mokėjimus, susijusius su bendrijos veikla. 

Be to, bendrijos revizijos komisija (revizorius) privalo atlikti neeilinį bendrijos ūkinės finansinės veiklos patikrinimą, jeigu to reikalauja daugiau kaip penktadalis bendrijos narių, o jeigu bendrija jungia kelis daugiabučius namus, privalo patikrinti pavienio daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų kaupiamąsias lėšas ir jų panaudojimą, kai to pareikalauja daugiau kaip penktadalis to daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų, šiuo atveju bendrijos revizijos komisija (revizorius) ataskaitą pateikia patikrinimo iniciatoriams ir visuotiniam susirinkimui (įgaliotinių susirinkimui).

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas