Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / PIRMININKAS / Bendrijos pirmininko kompetencija ir teisės, pareigos ir atsakomybė

Ar gali bendrijos pirmininkas savavališkai keisti sąmatos sumą, kai buvo balsuota už žymiai mažesnę? Į ką kreiptis dėl tokio savivaliavimo?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali pirmininkas savavališkai keisti sąmatos sumą, kai buvo balsuota už žymiai mažesnę?(balsavome už 700e, galutinė - 18000e) Kur kreiptis dėl tokio savivaliavimo?
Klausimą uždavė: Marina, 2021-07-13
Paskutinė redakcija: 2021-07-13
Reitingas:
(balsavo 0)

Bendrijos pirmininkas turėtų vadovautis bendrijos narių patvirtinta metine pajamų ir išlaidų sąmata (biudžetu) ir kitais teisėtai bendrijoje priimtais nutarimais, jis neturėtų savavališkai padidinti mokamos sumos, jeigu bendrijos narių susirinkimas nebuvo perleidęs jam tokios teisės arba jeigu tai nėra susiję su būtinomis privalomomis išlaidomis (avarijos lokalizavimas, grėsmė pastatui, žmonių gvybei ir pan.).

Jeigu įtariate bendrijos pirmininko savivalę, pirmiausiai patartume raštu (turi būti aišku, kas, kada, į ką ir dėl ko kreipiasi, turi būti besikreipiančiojo parašas) į jį kreiptis paaiškinimo, ar iš tikrųjų buvo išleista daugiau bendrų pinigų ir kokiu pagrindu. Gali paaiškėti, kad jūs ko nors nežinojoje ir be reikalo nerimavote. Kiti galimi variantai - kad negausite atsakymo arba atsakymas jūsų netenkins.

PASTABA. Jeigu turite pagrindo manyti, kad bendrijos pirmininkas galėtų vengti atsakyti į jūsų klausimą, pasirašytą prašymą siūlytume įteikti taip, kad jis tikrai jį gautų ir kad jūs galėtumėte įrodyti įteikimo faktą. Galite naudoti ne vieną, bet keletą būdų: įmeskite į bendrijos pašto dėžutę, išsiųskite e. paštu (ne tik laiške tekstą parašykite, bet ir pridėkite pasirašytą ir nuskenuotą arba nufotografuotą dokumentą), įteikite, jeigu yra galimybė į rankas (ant kopijos gaukite parašą, kad dokumentą gavo arba pasikvieskite liudytojų), jeigu manote, kad reikia, išsiųskite registruotu laišku ar kitaip. 

Bendrijos pirmininkas atsakymą jums turi pateikti per 10 darbo dienų. Jeigu atsakymo negaunate arba atsakymas jūsų netenkina, galite kreiptis į ginčus nagrinėjantį asmenį (komisiją), jeigu jūsų bendrijoje tokia yra. Arba galite rašyti skundą jūsų savivaldybei (būsto dministravimo specialistams), nurodydami, dėl ko kreipėtės į bendrijos pirmininką ir ką, jūsų manymu, jis pažeidžia. Ištyrę situaciją ir nustatę pažeidimų savivaldybės darbuotojai gali įpareigoti bendrijos pirmininką atlikti tam tikrus veiksmus, gali jį įspėti arba skirti jam nuobaudą. Žinoma, visada lieka ir dar vienas kelias - ginti savo teisėtus interesus teisme.

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas