Konsultacijos daugiabučių namų savininkų bendrijų (DNSB) klausimais

(šiuo metu atnaujinama)

PASTABA: Mums nėra suteikta teisė oficialiai aiškinti įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatų taikymą. Dalindamiesi sukauptomis žiniomis ir patirtimi mes pateikiame jums savo specialistų rekomendacines įžvalgas.

Konsultacijos / MOKESČIAI / Kaip paskirstomi (priskaitomi) mokesčiai bendrijoje

Ar gali daugiabučių bendrijos pirmininkas savavališkai atsisakyti skaičiuoti šildymo išlaidas ne pagal kiekvieno buto skaitiklių parodymus, o nuo bendro nomo skaitiklio?

Neredaguotas klausimas:
Ar gali daugiabuciu bendrijos pirmininkas savavaliskai atsisakyti skaiciuoti sildymo islaidas ne pagal kiekvieno buto skaitikliu parodymus o nuo bendro nomo skaitiklio.
Klausimą uždavė: Edmundas, 2022-10-01
Paskutinė redakcija: 2022-10-03
Reitingas:
(balsavo 0)

Situacijų būna įvairių, o bendras atsakymas būtų toks: vartotojai gali pasirinkti (pakeisti) šilumos paskirstymo metodą, sprendimą turi patvirtinti dauguma savininkų Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

Šilumos paskirstymas daugiabučiuose namuose yra vykdomas vadovaujantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau - Komisija) šilumos paskirstymo metodais. Name taikomas šilumos paskirstymo metodas turi atitikti namo šildymo sistemos ypatumus (jūsų aveju turbūt reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad kiekviename bute yra įrengta individuali apskaita?).

Savininkai šilumos paskirstymo metodą gali pasirinkti iš Komisijos rekomenduojamų metodų arba parengti ir, suderinę su Komisija, taikyti individualų šilumos paskirstymo metodą. Pasirinkus metodą, apie savo sprendimą reikia informuoti šilumos tiekėją.

Jei vartotojai savo šilumos paskirstymo metodo nerengia, jų name taikomas Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos patvirtintas šilumos paskirstymo metodas.
 

Komentarai (0) 0-0
    Komentarų dar nėra. Būkite pirmi - pakomentuokite!

Komentuoti

pateikdami komentarą sutinkate, kad el. pašto adresas bei kompiuterio IP adresas viešai nebus skelbiamas, bet admnistracijai bus žinomas